Mamų patirtys: kaip išsirinkti automobilį šeimai?

Išrinkti šeimai patogiausią automobilį – užduotis sudėtinga, mat reikia atsižvelgti į daugelį faktorių: kiek auginate vaikų, kokie jūsų keliavimo įpročiai, galiausiai, kokio esate ūgio – ar vairuosite komfortiškai, kai ant galinės automobilio sėdynės bus pritvirtintas vienas, o gal net du ar trys vaikiški sostai? Tavovaikas.lt kartu su Euautodalys.lt pasiteiravo mamų, į ką atsižvelgti renkantis automobilį šeimai su vaikais.


„Man pasiteisino šie dalykai: papildomas mažas veidrodėlis priekyje, kad vieną nustatytum galiniam vaizdui, o tą mažą - į vaikus. Tokiu atveju, nereikia atsisukinėti, kai norisi patikrint, ar vaikas miega, arba kai vaikas nori kažką parodyti, - sako mama Irina. - Taip pat gerai, kai galiniai langai turi įmontuotas ištraukiamas užuolaidėles nuo saulės - su jomis patogiau nei su priklijuojamomis.


Automobilio gale turėtų tilpti 3 izofikso, reiškia, turėtų būti trys normalios sėdynės, mat jei ir neturėsite 3 vaikų, tarp dviejų automobilinių kėdučių tilps dar suaugęs, o tam poreikis netikėtai atsiranda.


Patogu, kai iš už priekinių sėdynių vaikams atsilenkia staliukas - visai džiaugiasi ilgesnėje kelionėje, kai gali papiešti. Vaikai taip pat mėgsta turėti savo daiktų mašinoje, tad patogu, kai lengvai pasiekiamos jų daiktadėžės, kur guli mėgstamos knygutės, pieštukai, kažkoks žaislas ar vanduo su užkandžiais.


Atkreipčiau dėmesį ir į gale patogiai reguliuojamą oro sistemą. Kol kas mes vargstame vasarą, mat kai įjungiame kondicionierių, mums tampa vėsu, o vaikams karšta. Aišku, prieš įsigyjant automobilį reikėtų jame pasėdėti visai šeimai, pasimatuoti keliautojų kojų ilgius, kad užtektų vietos ir vaikams, ir, pavyzdžiui, aukštam tėčiui“.


Mama Giedrė sako, kad svarbūs ir parkavimo davikliai, kurie „padės pastatyti automobilį net kritiniu atveju, kai gale sėdi zyzliukas. Aktualūs ir gale patamsinti langai, koja atidaroma bagažinė (su jutikliu), kuri būti pakankamai talpi, o talpumą galima pamatuoti įdėjus vežimuką su lopšiu“.


Žurnalą TAVO VAIKAS pirkti internetu pigiau - tik 2.99 Eur/vietoj 3.99 Eur. Spausk NORIU!


„Bagažinė turėtų būti talpi, - pritaria mama Neringa. - Joje turėtų tilptų vežimėlis, triratis, lagaminas (kelionės prie jūros daiktai). Svarbus centrinis užraktas, laisvų rankų įranga, kad kelyje neblaškytų telefono skambučiai. Puikus dalykas - mašinos užrakinimas pulteliu, nes su vaikais tai padaryti kartais būna sudėtinga“.


„Keturi varomi ratai - jėga, nes suteikia papildomo saugumo žiemos metu ar važiuojant slidžiu keliu, - sako mama Eglė. - Automobilis turėtų būti su keturiomis durelėmis, kurios užsirakina automatiškai. Kuo mašina ekonomiškesnė, inovatyvesnė ir ekologiškesnė aplinkai, tuo irgi geriau.


Svarbi ir gerai veikianti muzikinė sistema, kad muzika vaikams gale aiškiai girdėtųsi, o tėvams nereikėtų jos garsinti tiek, kad nebegalėtų susikalbėti. Dideli veidrodėliai - tikrai super dalykas, nes važiuoji gerai matydama, kas dedasi už tavęs.“


„Kai keitėme automobilį, išskyrėme pagrindinius reikalavimus: tai 4 durys, odinis salonas, nes labai patogu valyti ištepus bei batų žymes, kai lauke prastas oras; kondicionierius vasaros kelionių metu; patogiai užsegami gale saugos diržai, kad net per vaikišką kėdutę nereikėtų ilgai gaišti, norint užsegti; vairuotojo galimybė užrakinti visas duris ir langus, nes vaikai mėgsta patys darinėti langus; talpi bagažinė daiktams ir vaikų balansiniais dviratukams. Mums pavyko beveik viską išpildyti, išskyrus odinį saloną“, - sako mama Dovilė.


Daugumai apklaustų mamų svarbu, kad automobilio sėdynės būtų šildomos, taip pat šildomas priekinis ir galinis langas, kad suspaudus šaltukui nereikėtų ilgai gramdyti. Tonuoti langai, ypač tamsintas galinis, be galo svarbu turint mažų leliukų, kuriems kelionės metu reikia pakeisti sauskelnes ir nesinori, kad visi tai matytų.


Anot mamos Sofijos, dar vienas didelis šeimos automobilio pliusas - automatinės durys: „Ypač, kai tu vienu metu neši dvynius, vediesi trimetį, esi apsikrovusi kuprine, maišu ir turi vos vieną laisvą pirštą mygtukui paspausti“.


„Taip pat pastebėsiu, kad nepirkčiau antrąsyk naujo automobilio, bent iki vaikams sueis 5 metai. Nes metus pavažinėjus naujame su vaikais, jis atrodys kaip penkių metų senumo“, - juokiasi mama Dovilė.


„Dar vienas iš privalumų, jei gale išsiima sėdynės ir pakanka vietos išsimiegoti, - sako mama Ingrida“. O Jurga priduria: „Jeigu radote savo svajonių automobilį pagal techninius parametrus, aš atkreipčiau dėmesį į sėdynių patogumą. Man tai opi problema, nes dažnai jos būna be galo kietos, kitos labai siauros, dar į kitas įkrenti kaip į sėdmaišį ir išlipti sunku, dar kitur labai nepatogus galvos laikiklis. Žodžiu, patogumas ne mažiau svarbus nei galingumas“.


Visos mamos vieningai sutarė, kad automobilis turi būti saugus, ekonomiškas, neteršiantis gamtos, tamsiu odiniu ar kitu lengvai valomu salonu, turėti parkavimo daviklius ir kameras, šildomas sėdynes. Automatinė pavarų dėžė ir keturi varomi ratai – mamų „must have“!


„Automobilio kaina, be abejo, yra svarbus kriterijus. Tačiau ją vertindami žmonės dažnai neatkreipia dėmesio į kitas su automobilio eksploatavimu susijusias nuolatines išlaidas: garantiniam aptarnavimui, degalams, draudimui ir lizingo įmokoms“, - primena mama Aušra.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis