Vilniaus mokyklos miestui padovanos mišką: prie iniciatyvos kviečia prisijungti ir daugiau švietimo įstaigų

Ne pelno siekianti organizacija VšĮ „Myliu mišką“ kviečia Vilniaus mokyklų bendruomenes balandžio mėnesio antroje pusėje sodinti „Mokyklų mišką“ – 700-ojo gimtadienio dovaną Vilniui. Projekto tikslas – sukurti mišką, kurį pasodins Vilniaus moksleiviai, jų tėvai ir mokytojai.

„Projektas skatina vaikus komandiškai prisidėti prie miško įveisimo ir suprasti, kaip prie klimato kaitos mažinimo galime prisidėti kiekvienas“ – apie projektą pasakoja VšĮ „Myliu mišką“ atstovė Skaistė Paišytė.


Sodins vaikai ir jų šeimos


„Mokyklų miškas“ bus pasodintas Vilniaus mieste, mokiniai bei mokytojai ir po miškasodžio galės jame lankytis bei mokytis apie gamtą ir jos ekosistemas. Vilniaus savivaldybė šiam miškui skyrė beveik 4 ha plotą.


„Miškasodis yra puiki proga supažindinti vaikus su miškų ir miškininkystės principais. Vaikai mišką sodinti galės kartu su klasės draugais ar šeimos nariais. Ši vieta taip pat bus puiki vieta organizuoti mokomąsias veiklas“, – pasakoja S. Paišytė.


Mokyklos, dalyvaujančios akcijoje, siekia pasodinti po 700 medelių – tiek, kiek Vilniui metų. Šiuo metu prie akcijos prisijungė jau 19 Vilniaus mokyklų. Pirmosios surinkusios visus 700 medelių yra pradinė mokykla „Žiniukas“ ir progimnazija „Magis“. Prie akcijos prisideda ir verslininkai. Pavyzdžiui, Mantas Bukauskas, atstovaujantis Gl.Tangegaard įmonę Danijoje, net 200 medelių skyrė Vilniaus Jono Ivaškevičiaus jaunimo mokyklai.


Skatina prisijungti originaliais būdais


Skirtingos mokyklos savo bendruomenes buria įvairiais originaliais būdais. Pavyzdžiui, Salomėjos Nėries gimnazijos foje yra įkurtas mini miškas su natūraliais eglučių sodinukais ir kerpėmis. Jis primena vaikams, koks svarbus mums yra miškas.


„Mūsų mokykla prisijungė prie iniciatyvos, nes ji siekia gerovės, tvirtesnio ryšio tarp žmogaus ir gamtos. Gamta – tai gyvybės šaltinis, žmogaus ramybė, kurioje galime jaustis drąsūs, kupini idėjų. Tuo tiki ir Salomėjos Nėries gimnazijos bendruomenė.“ – teigia prie iniciatyvos prisijungusios Salomėjos Nėries gimnazistė Agnė.


Projekto koordinatoriai tikisi, kad „Mokyklų miškas“ – dovana Vilniui – bus puikus pavyzdys ir kitoms Lietuvos mokykloms prisidėti prie žalesnės ir miškingesnės Lietuvos.


„Tikime, kad ateityje jis taps žaliojo miesto ir moksleivių atsakomybės už savo aplinką simboliu. Šis miškasodis ne tik suteiks moksleiviams puikią pamoką ir nepamirštamą patirtį, bet ir paliks vertingą paveldą ateities kartoms. Esame sužavėti, kokio pasisekimo sulaukė ši pirmą kartą organizuojama akcija. Tikime, kad netolimoje ateityje „Mokyklų miškai“ bus pasodinti ir kituose Lietuvos miestuose“ – apie projektą pasakoja marketingo vadovė Rūta Gjerde.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis