5 būdai, kaip padėti savo kūdikiui pasiekti reikiamus įgūdžius

Kai reikia padėti kūdikiui pasiekti tam tikrus vystymosi etapus, pavyzdžiui, apsiversti, atsisėsti, ropoti, vaikščioti ir pan., tikriausiai dauguma naršo socialinius tinklus ir forumus, prašo draugų ir artimųjų patarimų, kaip padėti savo mažyliui, tačiau šie patarimai dažniausiai būna labai painūs ir prieštaraujantys vienas kitam.

Štai 5 paprasti patarimai, kurie padės jūsų kūdikiui vystytis. Visi šie patarimai susiję su grįžimu prie pagrindų, nes, mamos, jūs darote nuostabų darbą, tereikia labiau pasitikėti savo instinktais.


1. Kūdikių įrangą naudokite saikingai


Įvairiausios sūpynės, gultukai ir pan. – daro daugiau žalos nei naudos. Visiškai suprantama, kodėl mamos juos naudoja. Ši įranga labiau skirta tam, kad padėtų tėvams, o ne kūdikiams. Žinoma, kai reikia gaminti maistą, palįsti po dušu ir pan. gultukas gali tapti nepamainomu. Tačiau, kai tik įmanoma, visuomet rinkitės plokščius paviršius, pavyzdžiui, grindis, ant kurių patiestas kilimėlis (vonios kilimėlis taip pat kuo puikiausiai tinka!).


Nepamirškite keisti kūdikio padėtį: guldykite ant nugaros, šonų, pilvuko. Beje, kūdikio nešiojimas taip pat padeda stiprinti jo sprando raumenis. Nešiojimas nešioklėje suteiks dar daugiau patogumo – saugos jūsų nugarą, o jūsų rankos bus neužimtos, tad galėsite atlikti ir kitus darbus.


2. Parodykite kūdikiui, kaip tai padaryti


Kūdikis tiesiog dar nežino, kad jis gali pats pakeisti savo gulėjimo padėtį, o tuo labiau, kaip tai padaryti. Pabandykite kūdikį nuo nugarytės ant pilvuko (ir atvirkščiai) apversti taip, tarsi jis pats tai darytų. Vadinasi, jūs ne pakeliate kūdikį ir paguldote į kitą padėtį, o verčiate jo kūnelį neatkeldami nuo grindų ar kito paviršiaus.


Kai kūdikis bus pasirengęs kitam įgūdžiui, tiesiog kelis kartus „parodykite“ jam, kaip tai padaryti ir pamatysite, kaip greitai jūsų mažylis mokosi.


3. Atkreipkite dėmesį į simetriją


Kai jūsų kūdikis pasieks naują etapą, pabandykite pastebėti, ar jis vienodai tvirtai ir stabiliai atlieka judesius tiek iš dešinės, tiek iš kairės pusės. Jei pastebite, kad kuri nors pusė labiau dominuoja, tuomet skatinkite, kad vienodai dirbtų ir priešinga pusė. Tai galite padaryti padėdami žaisliukus toje pusėje, į kurią mažylis rečiau verčiasi.


Šie veiksmai padės optimizuoti kūdikio smegenų vystymąsi, koordinaciją, pusiausvyrą ir stabilumą. Jei po kelių savaičių asimetrija nepagerėja, kreipkitės į vaikų kineziterapeutą, kad sužinotumėte, kas tiksliai vyksta ir kaip geriausiai padėti savo mažyliui. Šios asimetrijos paprastai neišnyksta savaime.


4. Pasitikėkite savo nuojauta


Kai gimė jūsų kūdikis, jums buvo padovanoti ir superžmogiški instinktai. Jei kas nors jums neduoda ramybės, o aplinkiniai tik ramina, pavyzdžiui: „dar palauk ir viskas bus gerai“, „jis tai padarys, kai ateis laikas“ ir pan., pasitikėkite savimi ir klausykite savo instinktų.


Visada geriausia pasikonsultuoti su savo srities profesionalu. Ir net jei patarinėtojai buvo teisūs, klausydami savo instinktų ir pasikonsultuodami su specialistais, jūs nusiraminsite ir galėsite labiau džiaugtis tėvyste. O jei paaiškės, kad kažkas vyksta ne taip, kaip turėtų, tuomet džiaugsitės, jog tai pastebėjote laiku.


5. Nebijokite prašyti pagalbos


Jei jūsų kūdikiui sunkiau sekasi, nesibaiminkite kreiptis į kvalifikuotus specialistus (kineziterapeutus, ergoterapeutus, logopedus ir t. t.). Kuo anksčiau būsite nukreipiami pas tinkamą specialistą, tuo efektyvesnė pagalba bus.


Pastaba apie vystymosi etapus


Yra daugybė dalykų, kurie laikomi „normaliais“, kai kalbama apie kūdikio vystymąsi. Tačiau tokios nuostatos, kaip „mano kūdikis tai padarys, kai bus pasirengęs“, gali ženkliai apriboti jų raidą. Kiekvienas įgūdis yra susijęs su jūsų kūdikio smegenų, nervų sistemos, jutimo sistemos vystymusi, koordinacija ir net emocijų bei dėmesio reguliavimu. Pasikalbėkite su vaikų kineziterapeutu, kad įsitikintumėte, jog žinote, kaip jūsų kūdikiui sekasi tam tikrame vystymosi etape, ir sužinotumėte, ką galite padaryti kaip tėvai, kad padėtumėte jiems pasiekti šiuos svarbius tikslus.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis