Reklama

Kasdienė priemonė, kuri sumažins savaiminio persileidimo riziką

Mokslininkų grupė iš Vilniaus Biotechnologijos instituto ieškojo veiksmingiausio gydymo bakterinei vaginozei, kuri nėščiosioms didina savaiminio persileidimo riziką, taip pat gali būti vėžinių gimdos kaklelio susirgimų priežastis bei sukelti infekcijas po gimdymo bei ginekologinių intervencijų.
© Shutterstock nuotr.

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Anot Vaisingumo klinikos ginekologės Redos Verbickienės, su bakterine vaginoze - labiausiai paplitusia makšties infekcija - siejama visa eilė patologijų, ja sergant padidėja ŽIV, gonorėjos, chlamidijų ir trichomonų infekcijų rizika. Ji sudaro 40-50 proc. visų makšties uždegimų, taigi tai dažniausia makšties infekcija tarp reprodukcinio amžiaus moterų.

Naudodami genų inžinerijos technologijas, mokslininkai jau išrado naują priemonę - antivaginoliziną, kuris neutralizuoja blogųjų bakterijų išskiriamą toksiną, neleidžia bakterijoms tvirtintis prie makšties gleivinės. Antivaginolizino ovulės vaistinėse pasirodys kitų metų pradžioje, tačiau ši medžiaga jau naudojama naujame „Lotamile“ intymios higienos prausiklyje - tai ne tik paprasta kasdienės higienos priemonė, bet ir papildoma galimybė saugotis nuo makšties infekcijos.

Kas yra bakterinė vaginozė ir kaip ją įveikti

Gydytojas bakterinę vaginozę nustato atlikęs tyrimą mikroskopu - ištyręs makšties tepinėlį. Pačios ligą galite atpažinti iš šių simptomų:

- makšties išskyros tampa pilkšvos spalvos, jos turi nemalonų žuvies kvapą;

- šlapinantis jaučiamas diskomfortas;

- gali niežtėti ir perštėti lytinius organus;

- jaučiamas deginantis pojūtis lytinio akto metu.

Tačiau šių simptomų gali ir nebūti, arba pasireikšti tik vienas iš jų - tai gali suklaidinti, kadangi kandidozės, trichomonozės ir kitų makšties infekcijų simptomai būna panašūs.

Anot ginekologės R. Verbickienės, bakterinė vaginozė kyla tuomet, kai pakinta makšties rūgštingumas ir mikroorganizmų tarpusavio pusiausvyra. Makšties terpėje yra tūkstančiai įvairiausių bakterijų ir čia nuolat vyksta kova tarp gerųjų bei blogųjų. Kuomet ima sparčiai daugintis Gardnerella vaginalis bakterijos bei anaerobai, yra išskiriamas toksinas vaginolizinas, dėl kurio susidaro bioplėvelė, neleidžianti prasiskverbti antimikrobinėms medžiagoms iki blogųjų bakterijų ir jas sunaikinti.

Ši bioplėvelė apsaugo bakterijas nuo visiško sunaikinimo - būtent dėl to didėja infekcijos pasikartojimo dažnis ir bakterinės vaginozės gydymas iki šiol kėlė nemažai problemų.

Anot mokslininkų, sukūrus veiksmingas priemones, kurios slopintų vaginolizino sukeltą ląstelių irimą, bakterinės vaginozės prevencija bei gydymas būtų gerokai veiksmingesnis.

Biotechnologų grupei iš Vilniaus padarius prielaidą, kad bakterinės vaginozės prevencijai ir gydymui būtų galima panaudoti antikūnus arba jų fragmentus prieš vaginoliziną, genų inžinerijos būdu buvo išgautas vadinamasis antivaginolizinas. Jis ir parodė didžiausią vaginoliziną neutralizuojamąjį aktyvumą, apsaugant žmogaus eritrocitus ir gimdos kaklelio epitelio ląsteles nuo toksino.

Unikalūs mokslininkų darbai apsaugoti dviem patentais ir jau pradėti taikyti praktinėje medicinoje. Bakterinės vaginozės gydymui buvo sukurta medicininė priemonė - antivaginolizino ovulės. Jos neutralizuoja kenksmingųjų bakterijų toksiną, ir nors priemonė neprasiskverbia į organizmą, tačiau veiksmingai stabdo patogeninių bioplėvelių susidarymą, ligos intensyvumą bei plitimą. Ovulės vaistinėse kol kas neparduodamos, tačiau jau dabar galima įsigyti intymios higienos prausiklį "Lotamile", kurio sudėtyje yra antivaginolizino.

Švelnus intymios zonos prausiklis yra skirtas išlaikyti normalią intymių sričių pH, kuris svyruoja nuo 3,5 iki 4,5, bei bakterinę pusiausvyrą, mažinti bakterinių ar grybelinių susirgimų riziką. Prausiklyje esantis antivaginolizinas blokuoja blogųjų bakerijų išskiriamo toksino sukeliamą ląstelių lizę, neleidžia Gardnerella vaginalis bakterijoms įsitvirtinti ant makšties gleivinės ląstelių bei suformuoti bioplėvelę, taigi, bakterijos tampa prieinamos antibakteriniams preparatams.

Lotamile intymios zonos prausiklio pH 4 (±0,5), jis gali būti naudojamas kasdien, ypač esant blogam išskyrų kvapui, kaip pagalbinė priemonė gydant bakterinę vaginozę, esant dažnai pasikartojantiems bakteriniams ar grybeliniams makšties susirgimams.

Bakterinės vaginozės profilaktikai ypatingai svarbi ir asmeninė higiena, ir apranga:

- būtina kasdien nusiplauti išorinius lytinius organus, tačiau makšties plauti nereikia, nebent jusų gydytojas paskyrė gydymą tam tikrais medikamentais.

Intymiai higienai nerekomenduojama naudoti šarminių muilų ir dezodorantų, kadangi makštyje PH svyruoja 3.5-4.5 , o šarminiai prausikliai neutralizuoja rūgščią terpę ir nulemia nepalankius makšties mikrofloros pokyčius, taigi makštis tampa jautresnė infekcijoms.

- Moterims rekomenduojama mūvėti medvilnines kelnaites, kurios leistų odai kvėpuoti, ir vengti aptemptų sintetinių drabužų, kurie didina riziką susirgti makšties grybeliu.

- Pasinaudojus tualetu, nusiprausus duše genitalijų sritį rekomenduojama šluostyti nuo priekio link išeinamos angos, nesudarant sąlygų infekcijai patekti iš tiesiosios žarnos į makštį.

Bakterinę vaginozę gali paskatinti ir netinkama mityba, taip pat viršsvoris, stresas, ilgalaikis antibiotikų vartojimus. Ar tikrai sergate šia liga nustatys gydytojas ginekologas, tačiau norint apsisaugoti pačioms, verta išbandyti „Latomile“. Šis prausiklis patikrintas dermatologų, tinka bet kurio tipo odai, nėra parfumuotas ir jį gali naudoti nėščios bei maitinančios moterys.

Užsakymo nr.: PT_69277920

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Sveikata ir gera savijauta

Kaip patenkinti vitaminų poreikį nesuvalgant nė vienos tabletės

Kaip patenkinti vitaminų poreikį nesuvalgant nė vienos tabletės
Nėštumo metu svarbūs ne vien vitaminai, bet ir mineralai bei mikroelementai. Kokių jų reikia ir kokiuose produktuose jų daugiausia?

Kodėl nėščioms moterims reikia glostyti savo pilvą

Kodėl nėščioms moterims reikia glostyti savo pilvą
Besilaukiančios moterys, nepatingėkite glostyti pilvų – kūdikiams tai patinka!

Kokie tyrimai skiriami nėščiajai

Kokie tyrimai skiriami nėščiajai
Valstybinė ligonių kasa prie Sveikatos apsaugos ministerijos primena, kad vaikelio besilaukiantys tėvai turi rūpintis vaiko sveikata dar iki jo gimimo - lankytis reguliariai pas gydytojus, atlikti reikiamus tyrimus.

Kokia yra tikimybė, kad susilauksite ne vieno, o dvynukų ar net trynukų

Kokia yra tikimybė, kad susilauksite ne vieno, o dvynukų ar net trynukų
Jei nėštumas daugiavaisis, moters organizmui tenka kur kas didesnis krūvis nei įprastai, todėl būtina išskirtinė gydytojų priežiūra ir didesnės pačios būsimos mamos pastangos. Kiekvieno vaikelio gimimas yra ypatinga dovana tėvams, o gimę du ar trys sveiki mažyliai – jau tikras stebuklas.

Ar galima jausti artėjantį persileidimą?

Ar galima jausti artėjantį persileidimą?
Savaiminiu persileidimu baigiasi net iki 20 procentų visų nėštumų. Kai kurie jų įvyksta anksti, moteriai taip ir nesužinojus, kad ji laukiasi, o kai kurie būna skaudūs ir nutinka tada, kai pora apsidžiaugia nėštumu, praneša apie jį artimiesiems ir nekantriai laukia gimsiančio vaiko.

Kaip keičiasi moters higiena nėštumo metu

Kaip keičiasi moters higiena nėštumo metu
Nėštumo metu keičiasi moters kūnas, tad kaip turi keistis jo priežiūra ir higienos procedūros?

Ginekologė: geriausias amžius gimdyti vaikus yra... (6)

Ginekologė: geriausias amžius gimdyti vaikus yra...
Vienos moterys džiaugiasi vyresne motinyste, o kitos išgyvena, kad delsė ir negimdė anksčiau, nes nebegali pastoti. Vyresnė motinystė. „Už" ir „prieš". Konsultuoja gydytoja ginekologė dr. Žaneta Kasilovskienė.

Nėščioji tiesiog norėjo nusifotografuoti prie jūros, tačiau likimas iškrėtė pokštą

Nėščioji tiesiog norėjo nusifotografuoti prie jūros, tačiau likimas iškrėtė pokštą
Tokio kadro nei surežisuosi, nei suplanuosi. Tai viena įspūdingiausių nėščiųjų nuotraukų.

Berniukas ar mergaitė? 3 originalūs būdai sužinoti vaiko lytį

Berniukas ar mergaitė? 3 originalūs būdai sužinoti vaiko lytį
Užsienyje, ypač JAV, labai populiarūs vakarėliai, kurių metu vaikelio besilaukianti pora visiems artimiesiems ir draugams atskleidžia savo būsimo vaikelio lytį.

Gripas ir nėštumas: svarbu žinoti

Gripas ir nėštumas: svarbu žinoti
Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro specialistai įspėja, kad nėščios moterys, susirgusios gripu, gali patirti sunkių nėštumo komplikacijų. Jeigu laukiatės kūdikio, yra didesnė tikimybė sunkiai susirgti gripu, patekti į ligoninę, patirti priešlaikinį gimdymą.

Ką reikia žinoti apie svorio augimą nėštumo metu

Ką reikia žinoti apie svorio augimą nėštumo metu
Yra vienintelis kartas gyvenime, kai moteris džiaugiasi, kai jai auga svoris - nėštumas. Kaip smagu neskaičiuoti kiekvieno centimetro aplink taliją, žinant, kad tai ženklas, jog vaikas auga, ir jam nieko netrūksta.

Nufilmavo retą procedūrą, kaip gydytojas rankomis apsuka vaikelį gimdoje (2)

Nufilmavo retą procedūrą, kaip gydytojas rankomis apsuka vaikelį gimdoje
Kai vaikas mamos gimdoje yra įsitaisęs sėdmenine pirmeiga, gydytojai pirmiausia svarsto cezario pjūvio operacijos galimybę.

Neįtikėtina: iš labai arti nufilmavo, kaip mamos gimdoje juda kūdikis (2)

Neįtikėtina: iš labai arti nufilmavo, kaip mamos gimdoje juda kūdikis
Visai gali būti, kad ateityje įprastas ultragarso tyrimo procedūras pakeis naujos kartos medicinos įranga, kuri leis gydytojams dar aiškiau matyti, kaip motinos gimdoje vystosi būsimasis vaikelis.

Mityba nėštumo metu: ką ir kaip valgyti

Mityba nėštumo metu: ką ir kaip valgyti
Nėštumas – ypatingas laikotarpis kiekvienai moteriai, kurio metu reikia itin rūpintis savo sveikata. Šiuo laikotarpiu būtina galvoti ne tik apie tai, kad kūdikis sklandžiai vystytųsi, tačiau ir apie savo savijautą. Nėštumo metu gydytojai rekomenduoja moterims itin atidžiai rinktis, ką valgyti, ir pakeisti visus neteisingus mitybos įpročius.

3 populiarūs nėštumo prietarai: tikėti ar ne?

3 populiarūs nėštumo prietarai: tikėti ar ne?
Nėštumas net ir šiais laikais apipintais daug mitų, tai paslaptingas laikotarpis, kuomet ne visada klausome proto balso ir logiškų paaiškinimų. Ką jau kalbėti apie mūsų protėvius, kurie nėštumo metu turėjo daug draudimų ir prietarų.