Reklama

Kasdienė priemonė, kuri sumažins savaiminio persileidimo riziką

Mokslininkų grupė iš Vilniaus Biotechnologijos instituto ieškojo veiksmingiausio gydymo bakterinei vaginozei, kuri nėščiosioms didina savaiminio persileidimo riziką, taip pat gali būti vėžinių gimdos kaklelio susirgimų priežastis bei sukelti infekcijas po gimdymo bei ginekologinių intervencijų.
© Shutterstock nuotr.

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Anot Vaisingumo klinikos ginekologės Redos Verbickienės, su bakterine vaginoze - labiausiai paplitusia makšties infekcija - siejama visa eilė patologijų, ja sergant padidėja ŽIV, gonorėjos, chlamidijų ir trichomonų infekcijų rizika. Ji sudaro 40-50 proc. visų makšties uždegimų, taigi tai dažniausia makšties infekcija tarp reprodukcinio amžiaus moterų.

Naudodami genų inžinerijos technologijas, mokslininkai jau išrado naują priemonę - antivaginoliziną, kuris neutralizuoja blogųjų bakterijų išskiriamą toksiną, neleidžia bakterijoms tvirtintis prie makšties gleivinės. Antivaginolizino ovulės vaistinėse pasirodys kitų metų pradžioje, tačiau ši medžiaga jau naudojama naujame „Lotamile“ intymios higienos prausiklyje - tai ne tik paprasta kasdienės higienos priemonė, bet ir papildoma galimybė saugotis nuo makšties infekcijos.

Kas yra bakterinė vaginozė ir kaip ją įveikti

Gydytojas bakterinę vaginozę nustato atlikęs tyrimą mikroskopu - ištyręs makšties tepinėlį. Pačios ligą galite atpažinti iš šių simptomų:

- makšties išskyros tampa pilkšvos spalvos, jos turi nemalonų žuvies kvapą;

- šlapinantis jaučiamas diskomfortas;

- gali niežtėti ir perštėti lytinius organus;

- jaučiamas deginantis pojūtis lytinio akto metu.

Tačiau šių simptomų gali ir nebūti, arba pasireikšti tik vienas iš jų - tai gali suklaidinti, kadangi kandidozės, trichomonozės ir kitų makšties infekcijų simptomai būna panašūs.

Anot ginekologės R. Verbickienės, bakterinė vaginozė kyla tuomet, kai pakinta makšties rūgštingumas ir mikroorganizmų tarpusavio pusiausvyra. Makšties terpėje yra tūkstančiai įvairiausių bakterijų ir čia nuolat vyksta kova tarp gerųjų bei blogųjų. Kuomet ima sparčiai daugintis Gardnerella vaginalis bakterijos bei anaerobai, yra išskiriamas toksinas vaginolizinas, dėl kurio susidaro bioplėvelė, neleidžianti prasiskverbti antimikrobinėms medžiagoms iki blogųjų bakterijų ir jas sunaikinti.

Ši bioplėvelė apsaugo bakterijas nuo visiško sunaikinimo - būtent dėl to didėja infekcijos pasikartojimo dažnis ir bakterinės vaginozės gydymas iki šiol kėlė nemažai problemų.

Anot mokslininkų, sukūrus veiksmingas priemones, kurios slopintų vaginolizino sukeltą ląstelių irimą, bakterinės vaginozės prevencija bei gydymas būtų gerokai veiksmingesnis.

Biotechnologų grupei iš Vilniaus padarius prielaidą, kad bakterinės vaginozės prevencijai ir gydymui būtų galima panaudoti antikūnus arba jų fragmentus prieš vaginoliziną, genų inžinerijos būdu buvo išgautas vadinamasis antivaginolizinas. Jis ir parodė didžiausią vaginoliziną neutralizuojamąjį aktyvumą, apsaugant žmogaus eritrocitus ir gimdos kaklelio epitelio ląsteles nuo toksino.

Unikalūs mokslininkų darbai apsaugoti dviem patentais ir jau pradėti taikyti praktinėje medicinoje. Bakterinės vaginozės gydymui buvo sukurta medicininė priemonė - antivaginolizino ovulės. Jos neutralizuoja kenksmingųjų bakterijų toksiną, ir nors priemonė neprasiskverbia į organizmą, tačiau veiksmingai stabdo patogeninių bioplėvelių susidarymą, ligos intensyvumą bei plitimą. Ovulės vaistinėse kol kas neparduodamos, tačiau jau dabar galima įsigyti intymios higienos prausiklį "Lotamile", kurio sudėtyje yra antivaginolizino.

Švelnus intymios zonos prausiklis yra skirtas išlaikyti normalią intymių sričių pH, kuris svyruoja nuo 3,5 iki 4,5, bei bakterinę pusiausvyrą, mažinti bakterinių ar grybelinių susirgimų riziką. Prausiklyje esantis antivaginolizinas blokuoja blogųjų bakerijų išskiriamo toksino sukeliamą ląstelių lizę, neleidžia Gardnerella vaginalis bakterijoms įsitvirtinti ant makšties gleivinės ląstelių bei suformuoti bioplėvelę, taigi, bakterijos tampa prieinamos antibakteriniams preparatams.

Lotamile intymios zonos prausiklio pH 4 (±0,5), jis gali būti naudojamas kasdien, ypač esant blogam išskyrų kvapui, kaip pagalbinė priemonė gydant bakterinę vaginozę, esant dažnai pasikartojantiems bakteriniams ar grybeliniams makšties susirgimams.

Bakterinės vaginozės profilaktikai ypatingai svarbi ir asmeninė higiena, ir apranga:

- būtina kasdien nusiplauti išorinius lytinius organus, tačiau makšties plauti nereikia, nebent jusų gydytojas paskyrė gydymą tam tikrais medikamentais.

Intymiai higienai nerekomenduojama naudoti šarminių muilų ir dezodorantų, kadangi makštyje PH svyruoja 3.5-4.5 , o šarminiai prausikliai neutralizuoja rūgščią terpę ir nulemia nepalankius makšties mikrofloros pokyčius, taigi makštis tampa jautresnė infekcijoms.

- Moterims rekomenduojama mūvėti medvilnines kelnaites, kurios leistų odai kvėpuoti, ir vengti aptemptų sintetinių drabužų, kurie didina riziką susirgti makšties grybeliu.

- Pasinaudojus tualetu, nusiprausus duše genitalijų sritį rekomenduojama šluostyti nuo priekio link išeinamos angos, nesudarant sąlygų infekcijai patekti iš tiesiosios žarnos į makštį.

Bakterinę vaginozę gali paskatinti ir netinkama mityba, taip pat viršsvoris, stresas, ilgalaikis antibiotikų vartojimus. Ar tikrai sergate šia liga nustatys gydytojas ginekologas, tačiau norint apsisaugoti pačioms, verta išbandyti „Latomile“. Šis prausiklis patikrintas dermatologų, tinka bet kurio tipo odai, nėra parfumuotas ir jį gali naudoti nėščios bei maitinančios moterys.

Užsakymo nr.: PT_69277920

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Sveikata ir gera savijauta

Nėščiosioms gydytojai prieš kelis šimtus metų patardavo tai, nuo ko šiandien plaukai šiaušiasi (7)

Nėščiosioms gydytojai prieš kelis šimtus metų patardavo tai, nuo ko šiandien plaukai šiaušiasi
Kokių rekomendacijų nėščiosios sulaukdavo iš gydytojų maždaug prieš 150 metų ar dar seniau? Į dabartinius – sveikai maitintis, saikingai judėti, nevartoti alkoholio – jie anaiptol nelabai panašūs...

Gydytoja ginekologė: seksas per nėštumą ne tik kad galimas, bet ir reikalingas (31)

Gydytoja ginekologė: seksas per nėštumą ne tik kad galimas, bet ir reikalingas
Kai pastoja, keičiasi moters gyvenimas, tačiau vieno dalyko nevalia pamiršti – seksas su mylimu žmogumi turi tęstis, tik šiek tiek kitaip. Konsultuoja gydytoja ginekologė Ingrida Kravčenkienė.

Nėščiosios kviečiamos į nemokamus muzikos terapijos užsiėmimus

Nėščiosios kviečiamos į nemokamus muzikos terapijos užsiėmimus
Vilniuje gyvenančios ir vaikelio besilaukiančios būsimos mamos kviečiamos dalyvauti nemokamuose muzikos terapijos užsiėmimuose.

Nėštumas: apie šiuos pavojus turėtų žinoti kiekviena moteris

Nėštumas: apie šiuos pavojus turėtų žinoti kiekviena moteris
Kūdikio laukimasis – ypatingas metas visai šeimai. Tai didelių pasikeitimų, džiaugsmo, o kartu ir rūpesčio periodas.

Bus sprendžiama, ar leisti tėvams laidoti negimusius embrionus ir vaisius iki 22-os savaitės

Bus sprendžiama, ar leisti tėvams laidoti negimusius embrionus ir vaisius iki 22-os savaitės
Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerija praneša, kad Seimas svarstys, ar leisti laidoti negimusius embrionus ir vaisius iki 22-os savaitės.

Sportuoti nėštumo metu – sveika ar rizikinga?

Sportuoti nėštumo metu – sveika ar rizikinga?
Laukiantis mūsų kūnas ima keistis, kaip ir įpročiai bei poreikiai. Norime išsaugoti tai, kas sukelia džiaugsmą. Tai – gera savijauta ir, žinoma, grožis.

Už vairo sėdi nėščioji: ko nevalia pamiršti (3)

Už vairo sėdi nėščioji: ko nevalia pamiršti
Nėščios moterys vairuoja dėl daugybės priežasčių, tarp kurių patenka patogumo, saugumo, komforto ir laisvės argumentai.

Kaip iš tiesų jaučiasi vaikas pilve, kai nėščioji patiria stresą

Kaip iš tiesų jaučiasi vaikas pilve, kai nėščioji patiria stresą
Kokia yra nėščiosios emocijų įtaka vaisiui, svarsto psichologė Karolina Gurkienė.

10 argumentų, kodėl galėčiau būti vėl ir vėl nėščia (12)

10 argumentų, kodėl galėčiau būti vėl ir vėl nėščia
Kalbiname 10 mamų, kurios mums atsakė į klausimą: kodėl galėtų vėl ir vėl lauktis. Vienos jų jau turi dvi atžalas, kitos dar tik planuoja šeimos pagausėjimą, tačiau visos sutinka – tai neįkainuojama ir nepaprastai maloni patirtis kiekvienai moteriai.

Ar tikrai pastojusi moteris praranda dalį savo draugių: psichologės komentaras (13)

Ar tikrai pastojusi moteris praranda dalį savo draugių: psichologės komentaras
Pirmojo vaiko besilaukianti moteris jaučia, kad praranda drauges. Jai nebeįdomūs pašnekesiai apie klubus, vakarėlius ir jaunikių paieškas. Negi tikrai tai reiškia draugystės pabaigą?

Viena dažniausių nėščiųjų problemų – pykinimas

Viena dažniausių nėščiųjų problemų – pykinimas
Dauguma nėščiųjų patiria rytinį pykinimą. Simptomai būna įvairūs: vienas pykina ryte, kitos vemia, be to, kartais pykinimas pasireiškia ir dienos metu.

Nėštumas vasarą: apie šias problemas turėtų žinoti kiekviena moteris

Nėštumas vasarą: apie šias problemas turėtų žinoti kiekviena moteris
Tikėtina, kad reta šeima, planuodama nėštumą, pagalvoja, koks metų laikas būtų palankesnis antrajam laukimo periodui. Tiesa, gydytojai šiuo klausimu sutaria: vasaros karščiai, tvankus oras, spiginanti saulė – gali būti sunkios nėštumo pabaigos, priešlaikinio gimdymo ar kitų komplikacijų priežastimi.

Gydytojas genetikas: ką galima sužinoti apie negimusį kūdikį

Gydytojas genetikas: ką galima sužinoti apie negimusį kūdikį
Šiandien jau sunku įsivaizduoti, kad dar 1960-aisiais Dauno sindromo riziką būsimam vaikeliui buvo galima įvertinti tik pagal besilaukiančios gimdyvės amžių.

Mankštos nėštumo metu – kam to reikia?

Mankštos nėštumo metu – kam to reikia?
Nėštumas – itin atsakingas periodas, kurio metu svarbiausia – mamos ir mažylio sveikata bei gera savijauta. Tą užtikrinti padeda fizinis aktyvumas, kuris ne tik teigiamai veikia nėščiosios organizmą, bet yra naudingas ir į pasaulį ateinančiam vaikučiui. Tačiau labai svarbu, kad judėjimas šiuo itin atsakingu gyvenimo momentu būtų taisyklingas. Vienas tinkamiausių pasirinkimų – specialios nėščiųjų mankštos. Kas tai ir kuo jos reikšmingos, pasiteiravome kineziteraupeutės, studijos „Sveikas judesys“ įkūrėjos Tomos Kreivėnaitės.

Meilužės atviras laiškas: ir noriu bendro vaiko, ir bijau (134)

Meilužės atviras laiškas: ir noriu bendro vaiko, ir bijau
Redakcija gavo neįprastą laišką, kuriame vedusį vyrą mylinti moteris klausia psichologės patarimo: kaip jų santykius paveiktų bendras kūdikis?