Vyras gimdyme: netikėti naujo tyrimo rezultatai

 (3)
Stebėti, kaip tavo kūdikis ateina į šį pasaulį, tikrai vienas įsimintiniausių įvykių vyro gyvenime. Ir visgi nauji tyrimai rodo, kad daliai vyrų nevertėtų dalyvauti gimdyme, nes jiems dalyvaujant gimdyvė patirtų daugiau streso ir skausmo.
© Vida Press

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Praėjusio amžiaus pabaigoje vyrai ėmė dažniau dalyvauti gimdymuose. Be to, buvo tyrimų, rodančių, kad esant šalia vyrui, gimdyvei reikia mažiau nuskausminamųjų.

Neseniai Didžiojoje Britanijoje atlikti tyrimai atskleidė – jei moteriai trūksta emocinio artumo su savo partneriu, jam dalyvaujant gimdyme ji jaučia stipresnį skausmą.

Tyrimo metu 39 moterims prie piršto prijungė skausmą matuojantį prietaisą, kuris parodė, kad partnerio buvimas skausmo nesumažino.

O moterims, vengiančioms didelio artumo santykiuose, partnerio dalyvavimas gimdyme tik sustiprino skausmus.

Medikė Charlotte Krahe aiškino: „Norėjome patikrinti, kaip žmonių noras ar vengimas artumo santykiuose <...> gali lemti tai, ar partnerio parama švelnina, ar stiprina skausmą."

Kaip minėta, eksperimento metu gimdančioms moterims prie piršto prijungė skausmą matuojantį lazerinį prietaisą.

Kiekviena moteris atsakė į klausimus apie tai, ar santykiuose ji siekia, ar vengia artumo, emocinio intymumo.

Kaip parodė tyrimas, kuo labiau moterys vengė artumo santykiuose, tuo didesnį skausmą jautė gimdydamos, jei šalia buvo partneris. Na o tos moterys, kurios siekė artumo santykiuose, dalyvaujant gimdyme partneriui, nejautė didelio skirtumo – skausmas nei mažėjo, nei didėjo.

Viena iš tyrimo autorių daktarė Katerina Fotopoulou teigė: „Artumo vengiantiems individams kitų buvimas trukdo jų įpročiui patiems susidoroti su vienokiais ar kitokiais sunkumais. Būtent dėl to <...> gali sustiprėti skausmas. Šią hipotezę patvirtino ir tai, kad specialus prietaisas parodė smegenų aktyvumą palatoje esant partneriui, t. y. buvo aktyvios tos smegenų sritys, kurios suaktyvėja kilus grėsmei."

Ne vieną dešimtmetį vyrų dalyvavimas gimdyme vertinamas prieštaringai. 1962 m. amerikiečių daktaro Roberto Bradley tyrimas parodė, kad vyro buvimas šalia padeda moteriai atsipalaiduoti.

2009 m. prancūzų akušeris Michelas Odentas pareiškė, kad vyrai kalti dėl to, kad vis daugiau kūdikių gimsta, atliekant Cezario pjūvį. Jis pareiškė, kad vyrui dalyvaujant gimdyme moteris jaučia nerimą, todėl sulėtėja gimdymui reikalingo hormono oksitocino gamyba.Ankstesni tyrimai yra rodę, kad moterys jaučiasi geriau, jei gimdant dalyvauja ir jų partneris, tad joms reikia mažiau nuskausminamųjų.

Sprendžiant iš nevienodų tyrimų rezultatų, vyro dalyvavimas gimdyme susijęs ne vien su fiziniu skausmu, o veikiau aprėpia daugiau poreikių, asocijuojamų su gimdymu.

Medikų teigimu, psichologinis ir fiziologinis gimdymo skausmų aspektai gali būti tiesiog skirtingi nuo kitokio pobūdžio skausmų. Reikalingi išsamesni tyrimai.

Tyrimas buvo aprašytas leidinyje „Social Cognitive and Affective Neuroscience".

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Aš - tėtis

Skyrybų pragarą išgyvenęs alytiškis Virginijus: ir vyrams reikia pagalbos (19)

Taip jau priimta, kad vyrai neverkia, jiems nenutinka sunkumų, jų nervai geležiniai, jeigu jau gimei vyras, turi visas problemas išspręsti pats, kreiptis pagalbos – baisi gėda. Koks tu vyras, jei pats nesusitvarkai? Tokia visuomenės nuomonė. O kaip yra iš tikrųjų?

Seksologas: sunkiai įsivaizduoju laimingą sutuoktinių gyvenimą be sekso (35)

Kad seksas suteiktų visišką pasitenkinimą, maždaug pusei natūraliai gimdžiusių moterų reikia keisti mylėjimosi padėtį. Kad staiga neištirptų anksčiau buvęs artumas, kartais tenka įdėti daug pastangų. Kaip po gimdymo nesužlugdyti intymumo?

Kaip auginti mergaitę: instrukcija išmintingam tėčiui (6)

„Sveikinu! Jūs turėsite dukrą!“ – sako daktaras, išėjęs iš kabineto. Nuo šio momento jūs nustojate būti tiesiog vyru. Jūs tampate tėčiu. Kol kas būsimu, o netrukus – pačiu tikriausiu.

Vyras nenori dalyvauti gimdyme: ar verta jį perkalbėti (83)

Besilaukianti moteris norėtų, kad gimdyme dalyvautų ir jos vyras. Tačiau bendro sutarimo pora neranda. Ką patars psichologė Karolina Gurskienė?

Žurnalistas Simonas Bendžius: man 28-eri – ir turiu jau tris vaikus (9)

Žurnalas TAVO VAIKAS kviečia susipažinti su LRT radijo žurnalistu Simonu Bendžiumi, kurį tėvystė įkvėpė naujiems iššūkiams.

Nuo liepos 1 dienos keičiasi tėvystės atostogų tvarka (9)

SoDra informuoja apie tėvystės atostogų skyrimo tvarkos pasikeitimus, kurie įsigalioja nuo 2017 metų liepos 1 dienos.

Linas Slušnys: geru tėčiu ne gimstama, o tampama

Pirmąjį birželio sekmadienį švenčiame Tėvo dieną. Ta proga kalbinome vaikų ir paauglių psichiatrą Liną Slušnį apie tai, kas yra geras tėtis ir kaip juo tapti.

Kuris vaikiškas klausimas buvo sunkiausias Arūnui Gelūnui: nekasdieniškas interviu (1)

Žurnalo TAVO VAIKAS viena mėgstamiausių skaitytojų rubrikų – „Paaiškink drąsiai“, kurioje žinomi tėčiai atsako į nekasdienius vaikiškus klausimus. Šįkart iššūkį priėmė trijų vaikų tėtis ir politikas Arūnas Gelūnas.

Netradicinis interviu su Gabrieliumi Landsbergiu: klausimai, kuriuos gali išgirsti tik kartą gyvenime (39)

Apie politikus mes galvojame... įvairiai, o pabandykime pažvelgti kitaip – jie juk tokie patys tėvai kaip ir mes visi. Atsakinėti į vaikų klausimus jiems taip pat tenka. Ir čia jau neišsisuksi, kitaip tariant, protingais žodžiais oponento nenutildysi.

Psichologė – apie tėčio svarbą vaikui ir moterų daromas klaidas (73)

Psichoanalitikas Luigi Zoja teigia, kad gyvename savitame betėvystės amžiuje, kai tėvo vaidmuo stipriai nunykęs. Dėl to patiriame nesaugumo jausmą ir nuolat jaučiame tėvo ilgesį. Koks turėtų būti tėvo vaidmuo?

Šis Zodiako ženklas nusipelno geriausio tėčio vardo (17)

Kiekvienas Zodiako ženklas turi tik jam būdingų savybių, nulemiančių jo santykius su aplinkiniais. Kokie vyrai yra patys šauniausi tėčiai? Pasižvalgykime po tėčių horoskopą dvylikai Zodiako ženklų.

Tėvystės atostogų išėjęs paramedikas kaunietis ėmė siūti tiulio sijonus (10)

Audrius Kasiukevičius (34 m.), 1 m. 8 mėn. Sofijos tėtis, išėjęs tėvystės atostogų pradėjo siūti tiulinius sijonus ir verti karolius, bet svarbiausia – atrado tikrąjį ryšį su dukra.

Tėtis nuramina verkiantį kūdikį neįprastu būdu

Šį vaizdo įrašą peržiūrėjo daugiau kaip 10 milijonų internautų. Įdomu, kiek iš jų išbandė šį mažylių migdymo būdą, ir kaip jis padėjo kitiems.

Patarimai vaiko susilaukusiam tėčiui (2)

Kai žmona pagimdo kūdikį, vyrui ir jaunam tėčiui reikia daugiau geranoriškumo ir kantrybės negu įprastai.

Žodžiai, kuriuos miegančiam sūnui pasakė tėtis

Begalinis vaiko noras visur suspėti ir viską daryti pačiam mus apgauna – dažnai vaikai atrodo protingi ir savarankiški ne pagal savo metus.