Vyras gimdyme: netikėti naujo tyrimo rezultatai

 (3)
Stebėti, kaip tavo kūdikis ateina į šį pasaulį, tikrai vienas įsimintiniausių įvykių vyro gyvenime. Ir visgi nauji tyrimai rodo, kad daliai vyrų nevertėtų dalyvauti gimdyme, nes jiems dalyvaujant gimdyvė patirtų daugiau streso ir skausmo.
© Vida Press

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Praėjusio amžiaus pabaigoje vyrai ėmė dažniau dalyvauti gimdymuose. Be to, buvo tyrimų, rodančių, kad esant šalia vyrui, gimdyvei reikia mažiau nuskausminamųjų.

Neseniai Didžiojoje Britanijoje atlikti tyrimai atskleidė – jei moteriai trūksta emocinio artumo su savo partneriu, jam dalyvaujant gimdyme ji jaučia stipresnį skausmą.

Tyrimo metu 39 moterims prie piršto prijungė skausmą matuojantį prietaisą, kuris parodė, kad partnerio buvimas skausmo nesumažino.

O moterims, vengiančioms didelio artumo santykiuose, partnerio dalyvavimas gimdyme tik sustiprino skausmus.

Medikė Charlotte Krahe aiškino: „Norėjome patikrinti, kaip žmonių noras ar vengimas artumo santykiuose <...> gali lemti tai, ar partnerio parama švelnina, ar stiprina skausmą."

Kaip minėta, eksperimento metu gimdančioms moterims prie piršto prijungė skausmą matuojantį lazerinį prietaisą.

Kiekviena moteris atsakė į klausimus apie tai, ar santykiuose ji siekia, ar vengia artumo, emocinio intymumo.

Kaip parodė tyrimas, kuo labiau moterys vengė artumo santykiuose, tuo didesnį skausmą jautė gimdydamos, jei šalia buvo partneris. Na o tos moterys, kurios siekė artumo santykiuose, dalyvaujant gimdyme partneriui, nejautė didelio skirtumo – skausmas nei mažėjo, nei didėjo.

Viena iš tyrimo autorių daktarė Katerina Fotopoulou teigė: „Artumo vengiantiems individams kitų buvimas trukdo jų įpročiui patiems susidoroti su vienokiais ar kitokiais sunkumais. Būtent dėl to <...> gali sustiprėti skausmas. Šią hipotezę patvirtino ir tai, kad specialus prietaisas parodė smegenų aktyvumą palatoje esant partneriui, t. y. buvo aktyvios tos smegenų sritys, kurios suaktyvėja kilus grėsmei."

Ne vieną dešimtmetį vyrų dalyvavimas gimdyme vertinamas prieštaringai. 1962 m. amerikiečių daktaro Roberto Bradley tyrimas parodė, kad vyro buvimas šalia padeda moteriai atsipalaiduoti.

2009 m. prancūzų akušeris Michelas Odentas pareiškė, kad vyrai kalti dėl to, kad vis daugiau kūdikių gimsta, atliekant Cezario pjūvį. Jis pareiškė, kad vyrui dalyvaujant gimdyme moteris jaučia nerimą, todėl sulėtėja gimdymui reikalingo hormono oksitocino gamyba.Ankstesni tyrimai yra rodę, kad moterys jaučiasi geriau, jei gimdant dalyvauja ir jų partneris, tad joms reikia mažiau nuskausminamųjų.

Sprendžiant iš nevienodų tyrimų rezultatų, vyro dalyvavimas gimdyme susijęs ne vien su fiziniu skausmu, o veikiau aprėpia daugiau poreikių, asocijuojamų su gimdymu.

Medikų teigimu, psichologinis ir fiziologinis gimdymo skausmų aspektai gali būti tiesiog skirtingi nuo kitokio pobūdžio skausmų. Reikalingi išsamesni tyrimai.

Tyrimas buvo aprašytas leidinyje „Social Cognitive and Affective Neuroscience".

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Aš - tėtis

Visa tiesa apie seksą ir poros santykius po gimdymo: psichoterapeutas ir seksologas aptaria daugelį rūpimų klausimų

Po gimdymo negalima, o moteriai net ir nesinori mylėtis, pasikeitęs partnerės kūnas nejaudina vyro. Tai tik kelios didelės baimės, kuriomis vis dar tiki tėvais tapę vyras ir moteris.

Visame pasaulyje išgarsėjusi lietuvė fotografė pristato įspūdingą Tėvo dienai skirtą ciklą (2)

JAV gyvenanti lietuvių kilmės fotografė Giedrė Gomes, prieš kurį laiką publikavusi išskirtinių fotografijų ciklą, skirtą Motinos dienai, sugrįžta su įspūdingu projektu, skirtu tėčiams.

Kaip yra iš tiesų: ar vyrui vieta gimdyme? (10)

Ar vyrui dalyvauti gimdyme, yra abiejų partnerių sutarimas. Net jei vyriškoji pusė labai entuziastingai nusiteikusi ir nori dalyvauti, labai svarbu, ką apie tai mano moteris.

Paulius Skučas – atvirai, ką reiškia būti dukters tėčiu

Pirmąjį gegužės sekmadienį švenčiame Tėčio dieną. Ta proga žurnalas TAVO VAIKAS pakalbino vieną žinomą ir labai mylintį tėtį.

Žinomi tėčiai – apie vaikus, laimę ir tėčio dienos tradicijas

Visi keturi kalbinti tėčiai prisipažino, kad viena geriausių dovanų tėčiams – apkabinimas.

Tėvystės atostogos: kaip yra dabar ir kas gali keistis

Pagal šiuo metu galiojančią tvarką, galimybė eiti 30 kalendorinių dienų trukmės tėvystės atostogų vyrams yra bet kuriuo metu iki vaikui sukaks 3 mėnesiai (komplikuoto gimdymo atveju arba gimus dviem ir daugiau vaikų - nuo vaiko gimimo, iki vaikui sukanka šeši mėnesiai).

Veiksmingi patarimai, kaip tapus tėvais išsaugoti ypatingą ryšį tarp vyro ir moters

Ar esate patenkinti savo santuoka? O gal susilaukus vaikų prioritetų sąrašą teko pakoreguoti?

Simonas Urbonas – apie tėvystės atostogas atvirai

Šeimoje gimus vaikeliui įprasta, jog nuo darbų atsitraukia ir vaiko priežiūros atostogų eina mama. Tačiau tėvystės atostogos – vis dažnesnis reiškinys ne tik pasaulyje, bet ir Lietuvoje!

Tapęs tėčiu garsus fotografas nepabūgo iššūkio: laimė matuojama visai kitais dalykais

„Lemiama pokyčių akimirka, manau, buvo tada, kai sūnui sukako 8 mėnesiai ir aš išėjau vaiko priežiūros atostogų. Likau namie su sūnumi ir supratau, kad man ta nauja rutina labai patinka", – sako garsus fotografas Marius Žičius.

Andrius Kaluginas: seksui išnaudokite laiką, kai vaikų nėra namie (8)

Psichoterapeutas Andrius Kaluginas įsitikinęs, kad „seksui geriausia išnaudoti tas akimirkas, kai mažųjų nėra namuose!“.

Andrius Kaluginas: kaip suderinti seksą, romantiką ir motinystę

Vyras ir moteris tapo tėčiu ir mama. Kas pasikeitė? Pasikeitė mintys, kūnas, elgesys, potraukis, noras, orgazmas... Viskas!

Atviras dainininko Justino Jaručio interviu apie tėvystę

Grupės „Freaks on Floor" lyderis dainininkas Justinas Jarutis (29 m.) su žmona Justina augina beveik metukų Adelę.

Penkių vaikų tėvas: „vaiko pinigai“ pamina elementarią pagarbą tėvams (2)

Iš dirbančių tėvų kišenės paėmus mokesčių lengvatą ir įdėjus į kitą, pavadintą „vaiko pinigais", labai garsiai šaukti, kaip mes padėjom šeimoms - įžūlu. Taip interviu naujienų agentūrai ELTA teigė penkių vaikų tėvas, komunikacijos dėstytojas, LRT tarybos narys Darius Chmieliauskas.

Radistas Rolandas Mackevičius: tas jausmas su niekuo nesulyginamas

Artėjant tarptautinei konferencijai „Sveika ir laiminga mama" savo įžvalgomis tėvystės klausimais sutiko pasidalinti visiems puikiai pažįstamas radistas Rolandas Mackevičius, dviejų vaikų tėtis.

Gydytojos ginekologės I. Kravčenkienės patarimas: daugiau bučiuokitės!

„Ir jūsų nėštumas bus labiau apsaugotas", – pataria gydytoja ginekologė Ingrida Kravčenkienė poroms, jei moteriai niekaip nepavyksta išnešioti vaisiaus.