Vyras gimdyme: netikėti naujo tyrimo rezultatai

 (3)
Stebėti, kaip tavo kūdikis ateina į šį pasaulį, tikrai vienas įsimintiniausių įvykių vyro gyvenime. Ir visgi nauji tyrimai rodo, kad daliai vyrų nevertėtų dalyvauti gimdyme, nes jiems dalyvaujant gimdyvė patirtų daugiau streso ir skausmo.
© Vida Press

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Praėjusio amžiaus pabaigoje vyrai ėmė dažniau dalyvauti gimdymuose. Be to, buvo tyrimų, rodančių, kad esant šalia vyrui, gimdyvei reikia mažiau nuskausminamųjų.

Neseniai Didžiojoje Britanijoje atlikti tyrimai atskleidė – jei moteriai trūksta emocinio artumo su savo partneriu, jam dalyvaujant gimdyme ji jaučia stipresnį skausmą.

Tyrimo metu 39 moterims prie piršto prijungė skausmą matuojantį prietaisą, kuris parodė, kad partnerio buvimas skausmo nesumažino.

O moterims, vengiančioms didelio artumo santykiuose, partnerio dalyvavimas gimdyme tik sustiprino skausmus.

Medikė Charlotte Krahe aiškino: „Norėjome patikrinti, kaip žmonių noras ar vengimas artumo santykiuose <...> gali lemti tai, ar partnerio parama švelnina, ar stiprina skausmą."

Kaip minėta, eksperimento metu gimdančioms moterims prie piršto prijungė skausmą matuojantį lazerinį prietaisą.

Kiekviena moteris atsakė į klausimus apie tai, ar santykiuose ji siekia, ar vengia artumo, emocinio intymumo.

Kaip parodė tyrimas, kuo labiau moterys vengė artumo santykiuose, tuo didesnį skausmą jautė gimdydamos, jei šalia buvo partneris. Na o tos moterys, kurios siekė artumo santykiuose, dalyvaujant gimdyme partneriui, nejautė didelio skirtumo – skausmas nei mažėjo, nei didėjo.

Viena iš tyrimo autorių daktarė Katerina Fotopoulou teigė: „Artumo vengiantiems individams kitų buvimas trukdo jų įpročiui patiems susidoroti su vienokiais ar kitokiais sunkumais. Būtent dėl to <...> gali sustiprėti skausmas. Šią hipotezę patvirtino ir tai, kad specialus prietaisas parodė smegenų aktyvumą palatoje esant partneriui, t. y. buvo aktyvios tos smegenų sritys, kurios suaktyvėja kilus grėsmei."

Ne vieną dešimtmetį vyrų dalyvavimas gimdyme vertinamas prieštaringai. 1962 m. amerikiečių daktaro Roberto Bradley tyrimas parodė, kad vyro buvimas šalia padeda moteriai atsipalaiduoti.

2009 m. prancūzų akušeris Michelas Odentas pareiškė, kad vyrai kalti dėl to, kad vis daugiau kūdikių gimsta, atliekant Cezario pjūvį. Jis pareiškė, kad vyrui dalyvaujant gimdyme moteris jaučia nerimą, todėl sulėtėja gimdymui reikalingo hormono oksitocino gamyba.Ankstesni tyrimai yra rodę, kad moterys jaučiasi geriau, jei gimdant dalyvauja ir jų partneris, tad joms reikia mažiau nuskausminamųjų.

Sprendžiant iš nevienodų tyrimų rezultatų, vyro dalyvavimas gimdyme susijęs ne vien su fiziniu skausmu, o veikiau aprėpia daugiau poreikių, asocijuojamų su gimdymu.

Medikų teigimu, psichologinis ir fiziologinis gimdymo skausmų aspektai gali būti tiesiog skirtingi nuo kitokio pobūdžio skausmų. Reikalingi išsamesni tyrimai.

Tyrimas buvo aprašytas leidinyje „Social Cognitive and Affective Neuroscience".

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Aš - tėtis

10 klausimų gydytojai apie intymius santykius po gimdymo

Po gimdymo kai kurios moterys laukia, kada gi galės pasimėgauti intymiais santykiais. O kitos neskuba vėl pulti mylimajam į glėbį: „Dar ne dabar"; „Ne šiandien"; „Ne rytoj." Kodėl?

Psichologė – apie vyro ir moters santykius po gimdymo: pasikeitimai neišvengiami

Gimus vaikui, šeimoje staiga viskas ima ir pasikeičia: prie vyro ir žmonos vaidmens prisideda mamos ir tėčio, prie ramių naktų – bemiegės, prie tylos – triukšmas.

Šeimyninių barnių įtaka vaiko psichikai

Jeigu aiškinatės santykius, pasistenkite daryti tai ne prie vaiko.

Psichologė įvardija, kokioms šeimoms susilaukus vaiko kyla daugiau bėdų

Nuo tos akimirkos, kai išgirstate pirmąjį savo kūdikio riksmą, judu - ne tik partneriai, meilužiai, sutuoktiniai, bet ir tėvai. Kai kurie tyrimai rodo, kad tik 19 proc. porų su nauju vaidmeniu susitvarko sėkmingai. Kas kiša koją?

Seksas po gimdymo: tai svarbu žinoti ir vyrams, ir moterims

Ar tiesa, kad po gimdymo intymūs santykiai kitokio skonio? Kodėl kai kurioms moterims baisu atsiduoti aistrai?

Įtempti moters ir anytos santykiai: ką patars specialistas (28)

Mums parašiusi jauna mama klausia patarimo, kaip bendrauti su anyta, su kuria santykiai iki šių dienų nebuvo sklandūs.

Geriausias tėtis pagal Zodiako ženklą yra...

Horoskopų mamoms yra daugybė, tačiau tėčiai neretai būna primiršti. Jūsų dėmesiui - smagus vyrų, tapusių tėčiais, horoskopas.

Kodėl vaikas mieliau būna ir žaidžia su mama, o ne tėčiu

Ne visada tėčiai noriai dalijasi su mamomis vaiko auginimo rūpesčiais perpus, ne visada vaikai vienodai laiko praleidžia su tėčiu ir su mama. Ką daryti, kad ir tėčio dalyvavimas šeimos gyvenime būtų pilnavertis?

Gimdymas su vyru: argumentai UŽ ir PRIEŠ (5)

Apie gimdymą kartu su vyru vis dar kyla aštrios diskusijos, tačiau pagrindiniai argumentai už ir prieš išlieka tie patys.

Lukas Kašėta: netyčiukas – dovana, o ne problema!

Apie būsimą tėvystę Lukas sužinojo vos devyniolikos. Pora draugavo kiek daugiau nei mėnesį.

Psichoterapeutas: tėčiui būtina bendrauti su vaiku nuo jo gimimo (2)

Natūraliai kyla klausimas, kokias vertybes vaikams turėtų perteikti tėtis ir mama? Konsultuoja individualiosios (Adlerio) psichologijos analitikas seksologas Viktoras Šapurovas.

Moteris žindo vaiką: kaip jai padėti gali vyras (2)

Atrodo, žindymas – moters paskirtis, tačiau ne viena mūsų be vyro ne tik sunkiau augintų kūdikį, bet ir turėtų daugiau žindymo bėdų. Konsultuoja „Mano šeimos akademijos“ žindymo konsultantė Danutė Butėnienė.

Timūras Augucevičius: viskas, ko reikia vaikui – dėmesys ir meilė

Dviejų vaikų tėtis Timūras Augucevičius prieš tapdamas tėčiu turėjo kelias tėvystės baimes, kurias šiandien drąsiai paneigia.

Pažintis su ypatingu 3 vaikų tėčiu: ne tik mamos turi intuiciją (1)

Tėtis – ne mamos pavaduotojas – ir tikrai ne tas, kurio tikslas – tik uždirbti pinigų, o vaikų reikalus užkrauti žmonai ant pečių. Susipažinkite su šiuolaikiniu tėčiu, kuris turi vaikų auginimo viziją ir filosofiją. Ir, svarbiausia, nori daug vaikų!

Klausimas psichologui: pamilau vyrą, kuris turi vaikų (3)

Skaitytojos klausimas specialistui: kaip kurti santykius su vyru, kuris yra našlys ir turi dvi mažametes dukteris?