Kaip išsirinkti auklę, dėl kurios vėliau netektų gailėtis

 (1)
Vaikų darželis – gerai, bet ką daryti iki tol, kol vaikas jam subręs, arba kol ateis eilė patekti į tą darželį? Patarimai, jeigu rimtai svarstote atiduoti vaiką į auklės rankas.
© Vida Press

Atsisiųskite mobiliąją programėlę


Parsisiųskite programėles telefonams štai čia: „iPhone“, „Android“. Draugaukime ir Facebooke!

Net jei auklė prižiūri ne vieną, o kelis vaikus, ji skiria daugiau dėmesio kiekvienam jų. Lankstesnis ir priežiūros laikas. Tačiau tai privalumas tik tada, jei jūs aukle tikrai pasitikite. Tai reiškia: turite gerai apsižvalgyti, prieš atiduodama vaiką pradžioje santykinai svetimam asmeniui.

Paieška prasideda

Pradėkite auklės ieškoti laiku. Atminkite seną tiesą, kad būtent didžiuosiuose miestuose auklių trūksta labiausiai. Be to, retai idealią auklę galima rasti iš karto.

Kaip gauti adresų? Paprasčiausias būdas – draugų ir pažįstamų rekomendacijos. Tačiau nebūkite pernelyg euforiškai nusiteikusi. Kas patinka jūsų draugei, jums gali netikti.

TAIP PAT SKAITYKITE:
Kaip iškepti skanias kaneles namuose
Agnė Jagelavičiūtė-Volkienė: noriu apie jį pasakoti

Auklių adresų galima gauti auklių agentūrose, interneto tėvų forumuose, skelbimų puslapiuose. Agentūroms priklausančios auklės dažniausiai yra geriau pasirengusios, įvertintos specialiais testais. Nors tai ir nėra prievolė, jos būna lankiusios atitinkamus seminarus ir dažniau toliau kelia klasifikaciją.

Kaip išsirinkti auklę, dėl kurios vėliau netektų gailėtis
© Vida Press

Pirmasis pokalbis

Susitikite auklės namuose. Jeigu planuojate vežioti vaiką pas auklę į namus, veskitės kartu savo vaiką. Tada pamatysite aplinką (žaidimo aikšteles, parkus ar pavojingas gatves), namus ir galėsite netrukdomai "apsiuostinėti". Iš esmės simpatiją vieni kitiems reikėtų pajusti iš karto. Nes tik tada, jei sutampa chemija, tikslinga pradėti išsamų pokalbį. Iš pradžių papasakokite apie save, savo šeimą, ypatumus, savo auklėjimo stilių.

Susidomėjusi auklė klausosi, užduoda klausimų. Jei sutariate dėl principų, galite aptarti detales. Pasiteiraukite apie:

Asmeninio gyvenimo aplinkybes. Auklė, kuri tuo metu skiriasi su savo vyru, greičiausiai negalės pasiūlyti harmonijos, kurios jūs norėtumėte savo vaikui.

Anksčiau prižiūrėtų vaikų skaičių ir jų amžių. Paklauskite, gal ji turi rekomendacijų iš ankstesnių šeimų.

Ugdymo koncepciją. Auklė turėtų sugebėti suformuluoti savo pažiūras, vertybes ir auklėjimo metodus. Kaip ji, pavyzdžiui, reaguoja, kai vaikas užsispiria, kaip ji malšina tarp vaikų įsiplieskusį ginčą? Ir - ar tai atitinka jūsų įsivaizdavimą?

Dienos eigą. Ar auklė seks vaikui pasakas, muzikuos? Ar ji skatina vaikus žaisti vaidmenimis, piešti, lavinti smulkiąją ir stambiąją motoriką? Puiku, jei auklė kasdien su vaiku eina į lauką, žaidimų aikštelę ar apsipirkti.

Kaip išsirinkti auklę, dėl kurios vėliau netektų gailėtis
© Vida Press

Jeigu auklė namuose prižiūri kelis vaikus iš karto

Tai dar vienas iš įmanomų vaikų priežiūros modelių. Tokiu atveju pasidomėkite, kiek ir kokio amžiaus bus kiti vaikai, kuriuos prižiūrės auklė.

Šiuo atveju jums turi patikti ne tik asmuo, bet ir patalpos bei žaislai. Juk auklės butas ar namas jūsų vaikui taps antraisiais namais. Gerą įspūdį daro, jei

- Yra erdvus žaidimų kambarys.

- Kiekvienas vaikas turi savo pastovią vietą prie valgymo stalo, vonios kambaryje - kabliuką savo rankšluosčiui, nedidelę dėžę savo žaislams; taip pat turėtų būti sava miegojimo vieta ir poilsio kampelis.

- Virtuvė ir tualetas švarūs.

- Butas yra saugus vaikui.

- Įranga: nė viena auklė negali šioje srityje konkuruoti su vaikų darželiu. Tačiau šio to daugiau nei privačiuose namuose turėtumės tikėtis. Apžiūrėdama žaidimų kambarį atkreipkite dėmesį:

- Ar vaikų piešiniai iškabinti jų akių aukštyje; ar yra pakankamai vaikiškų kėdučių ir staliukų.

- Ar yra įvairių žaidimų, priemonių rankdarbiams, tokių medžiagų, kaip plastilinas, piešimo reikmenų, kaladėlių.

- Ar yra plokštelių su įrašytomis pasakomis ir muzika, kad vaikai galėtų klausytis ir šokti. Ar yra knygelių pavartyti ar paskaityti.

Žinoma, ir jūs galite prisidėti prie žaidimų kolekcijos. Dažniausiai reikalingi tokie „važiuojantys daiktai", kaip triratukas, ratukinės pačiūžos ar paspirtukas. Viso automobilių parko nė iš vienos auklės nereikėtų tikėtis.

Kaip išsirinkti auklę, dėl kurios vėliau netektų gailėtis
© Vida Press

Sutartis, apmokėjimas, atsakomybė

Pasirašyti sutartį nėra prievolė, tačiau būtų tikslinga. Raštu suderintų detalių dažniausiai geriau laikomasi. Išsiskyrus nuomonėms, bet kada galėsite besti pirštu į sutartį.

Išsiaiškinkite atlyginimo klausimą. Auklės darbas gali būti apmokamas už valandas, savaitę ar mėnesį. Vaiko priežiūros laikas yra susitarimo klausimas.

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Lavinimas ir ugdymas

Išsiskirdamas su mama vaikas verkia: ką patars psichologė

Išsiskiriant ar atsisveikinant su vaiku, kai mama išeina į darbą arba atvedus jį į darželį, neretai patiriama daug emocijų: vaikas verkia, nenori paleisti tėvų. Kaip elgtis panašiose situacijose, pataria psichologė.

Svarbi taisyklė, kurios turi nepamiršti 2 metų vaikus auginantys tėvai

Dvejų metų vaiką auginanti mama pastebi, kad jos sūnus nuolat mėto daiktus ant žemės. Psichologės patarimai skaitytojai, kaip tinkamai sureaguoti tokioje situacijoje.

Kokių vaikų auklėjimo paslapčių galime pasimokyti iš žydų (23)

Kone trečdalis Nobelio premijos laureatų, daugybė žinomų teisininkų, verslininkų, populiarių menininkų yra žydų tautybės. Žydų tautybė yra tarsi kokybės ženklas. Vieni jais žavisi, kiti pavydi, tačiau abejingųjų šiai tautai nėra. Kur slypi žydų tautos išskirtinumas?

Numerologė: kuo ypatingi vaikai, gimę bet kurio mėnesio 9, 18, 27 dienomis (1)

Numerologė Julija Kubiliūtė dalijasi su mumis savo žiniomis apie tai, kokią užkoduotą informaciją apie save atsineša tam tikrą mėnesio dieną gimdamas vaikas.

Mamos ir anytos nesutarimai dėl vaiko auginimo: ką patars specialistė (21)

Redakcija gavo jaunos mamos laišką, kuriame ji klausia patarimo apie bendravimą su anyta, vaiko močiute. Mamai skaudu, kad anyta dažnai komentuoja vaiko auginimą ir taip tarsi nuvertina mamos pastangas.

Vaikas rodo ožius mamai, o su kitais būna auksinis: psichologės komentaras (2)

Turbūt, nereta šeima susiduria su situacija, kuomet su kitais žmonėmis vaikas būna ramesnis, paklusnesnis ir geriau elgiasi negu savo tėvų akivaizdoje. Kodėl taip nutinka ir ar galima tokį elgesį pakoreguoti?

Psichologė: kodėl svarbu jau vaikystėje mokėti valdyti emocijas

Gebėti valdyti emocijas darbe ir šeimoje – užduotis, su kuria ne kasdien susitvarko net suaugusieji. Socialiniai ir emociniai vaiko įgūdžiai: kaip juos lavinti?

Numerologė: kuo ypatingi vaikai, gimę bet kurio mėnesio 8, 17, 26 dienomis (15)

Numerologė Julija Kubiliūtė dalijasi su mumis savo žiniomis apie tai, kokią užkoduotą informaciją apie save atsineša tam tikrą mėnesio dieną gimdamas vaikas.

Neištikimybė šeimoje, kurioje auga vaikai: atleisti ar ne?

Šį straipsnį parašyti paskatino liūdnas skaitytojos laiškas, kuriame ji guodėsi, kad nors augina metukų sūnų, vyras nusprendė ją palikti ir išeiti pas kitą.

Mamos dalijasi patirtimi, kaip prižiūri mažylių dantukus

Dažniausiai būtent mamos rūpinasi ne tik savo, bet ir vaikų sveikata, o ypatingo dėmesio kasdien reikalauja dantukų priežiūra.

Numerologė: kuo ypatingi vaikai, gimę bet kurio mėnesio 7, 16, 25 dienomis (1)

Numerologė Julija Kubiliūtė dalijasi su mumis savo žiniomis apie tai, kokią užkoduotą informaciją apie save atsineša tam tikrą mėnesio dieną gimdamas vaikas.

Logopedės patarimai, kaip tėvai gali padėti vaiko kalbos raidai

Tik gimus vaikui išgirstame jo riksmą, vėliau jis pradeda guguoti, čiauškėti, reaguoti balsu į aplinką, o baigiantis pirmiesiems metams išgirstame ir taip lauktą pirmąjį žodį, kuris dažniausiai būna dviejų vienodų skiemenų.

Numerologė: kuo ypatingi vaikai, gimę bet kurio mėnesio 6, 15, 24 dienomis (2)

Numerologė Julija Kubiliūtė dalijasi su mumis savo žiniomis apie tai, kokią užkoduotą informaciją apie save atsineša tam tikrą mėnesio dieną gimdamas vaikas.

Rečiausi Lietuvoje girdėti vardai: nuo Mėnulės iki Leopardo (24)

TavoVaikas.lt portale publikuotas straipsnis apie retus vaikų vardus sulaukė didelio atgarsio. Tęsiame temą.

Šeši paprasti patarimai, kurie suteiks vaikams daugiau kūrybinės laisvės

Albertas Einšteinas buvo pašalintas iš mokyklos dėl neigiamos įtakos rimtiems mokiniams. Vėliau jis neįstojo į universitetą ir buvo išvadintas tingiausiu studentu pasaulyje.