Aurelijos gimdymo istorija: ačiū medikams už puikų darbą

 (9)
Lietuvoje, kaip ir visame pasaulyje, paskutiniaisiais metais cezario pjūvių skaičius yra gerokai didesnis, negu būdavo prieš kelis dešimtmečius. Mums parašiusi Aurelija pagimdė pati. Jai siūlė atlikti operaciją, bet ji buvo apsisprendusi gimdyti pati.
© Shutterstock nuotr.

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Ilgai planuotas ir lauktas nėštumas

Štai praėjo jau beveik metai. Savo gimdymo istoriją norėjau papasakoti jau labai seniai, tik mintys visai neseniai "sugulė" į vietą.

Pradėsiu nuo to, kad vaikučio mes laukėm labai ilgai. Viskas užtruko pora metų. Kai radau nėštumo teste dvi juosteles, tiesiog negalėjau patikėti! "Mums pavyko, yra!", – šaukiau miegančiam vyrui. Ašarom apsipylusi šokinėjau iš laimės.

Nustatyta gimdymo data buvo 2014 01 13. Nepykino, nebuvo jokių negalavimų, jaučiausi lyg su sparnais. Prasidėjus motinystės atostogoms buvau išvis euforijoje. Lankiau įvairius kursus, važinėjau, keliavau visur ir kartu ruošiau kraitelį vaikeliui, svajojau. Aišku, giliai širdyje bijojau, kaip viskas bus.

TAIP PAT SKAITYKITE:
Kokio Zodiako ženklo vaikus auginti sunkiausia, o kokio - lengviausia
Intymiausi klausimai apie seksą, kurie rūpi, bet nedrąsu jų klausti

Artėjant Kalėdoms darėsi vis sunkiau, dažnai užeidavo sunkūs galvos skausmai, pradėjo tinti kojos, gydytoja perspėjo, kad man hipertonija (padidėjęs spaudimas), tad tik suėjus terminui, jei veikla neprasidės, turiu važiuoti su siuntimu gimdyti į ligoninę.

Naujuosius sutikom ramiai, praėjo dar savaitė, dar kita... Jau buvo tikrai sunku, mažylė užsispyrusi mėgino kojytėm "skaičiuoti" mamos šonkaulius.

Siūlomas cezaris ir pasiryžimas gimdyti pačiai

Atėjo 13 diena - niekas nevyksta, net paruošiamųjų sąrėmių nėra, apie kuriuos tiek skaičiau. Kitą dieną nuvažiuoju į regiono ligoninę (nes Druskininkuose panaikintas gimdymo skyrius), ten pasako tą patį, ką jau žinojau - niekas nevyksta, lauksime ryto, tada skatins (su hipertonija nelabai leidžia pernešioti).

Visą dieną prabimbinėjam po miestelį su vyru, nes namo nebeleidžia, o vakare išlydėjus vyrą man pakyla didžiulis spaudimas, bloga, galva plyšta. Gaunu magnio. Ryte skyriaus vedėjas mus išsiunčia į Kauną arba Vilnių (ačiū jam už tai!), nes aš noriu gimdyti pati, o rajono ligoninėje pačiai gimdyti tokiom aplinkybėm labai pavojinga, nes ten nėra reikiamos įrangos, jei kas nors, neduok Dieve, negerai. „Cezario operaciją galim padaryti, dar šiandien supsi savo kūdikį", - sakė man, bet aš norėjau gimdyti pati.

Taigi, 15 dieną su visais daiktais važiuojam į Vilnių. Vilniaus gimdymo namuose padaro visus tyrimus ir paguldo nakčiai, jau žinau kad ryt neabejotinai susitiksiu su mūsų angelėliu.

Ryte mane apžiūri - vėl niekas nevyksta! 11 valandą, tik gavusi skatinamųjų, atsiduriu gimdykloje, nes viskas prasideda iškart. O siaube, kaip skauda!

Sąrėmiai kas 5 min, vyrą ir mamą išleidau pas brolį apsiprausti ir pavalgyti. Šiek tiek vėliau atvažiuoja vyras. 13 valandą nuleidžia vandenis. Skausmas nepakeliamas, o man pasako, kad gimdos kaklelis atsidaręs tik 4 cm. Gimdymo veikla lėtėja. Sužinau, kad dėl mano aukšto kraujo spaudimo man siūlo epidūrinį nuskausminimą.

"Ką? NE, NE, NE", - galvoju, juk svajojau pagimdyti pati, bet gydytojas griežtas ir sako, kad su tokiu kraujo spaudimu nepagimdysiu. 16 valandą aš jau pati šaukiuosi anesteziologo, nes tarp sąrėmių "atsijungiu". Gaunu epidūrą ir akyse prašviesėja.

Gimdymas ir netikėti išbandymai po jo

Apie 21 val vėl pradedu jausti sąrėmius, o ekrane rodomi mažylės toniukai sulėtėja... Duoda deguonies kaukę ir taip su kiekvienu sąrėmiu. Imu panikuoti. Pakviečia dar vieną gydytoją ir dar vieną akušerę.

Pora stūmimų (dar išgirstu žodžius „truputį kirpsim"), ir 23:05 gimsta dukrytė. Jaučiu, kad ji jau čia, bet tylu... O, siaube! Po ilgos tylos dukrytė užkniaukia kaip mažytis katinukas. Aš verkiu balsu, o tėtis bučiuoja mano ašaras, drebančiom rankom glosto man galvą, sakydamas „Šaunuolė". Mažylė tokia šilta ir slidi guli man ant krūtinės. O aš vis verkiu iš laimės. Mūsų Gabrielė jau čia...

Virkštelė buvo apsisukusi aplink dukrytės krūtinę ir su kiekvienu sąrėmiu dusino ją. Viskas gerai, kas gerai baigiasi. 8-9 balai pagal APGAR. Naktį praleidome visi trys. 

Rytą išleidom tėtį į parduotuve ir nutiko bėda. Gabrielė atpylė žaliu turiniu. Ją be paaiškinimo išnešė. Kitas 4 dienas matydavom ją tik 5 minutes per dieną. Nenoriu prisiminti to siaubo. Kateteriai, vamzdeliai, subadyta galvytė – taip atrodė ji. Išgirdom tiek visokių diagnozių. O galutinė yra ta, kad mažylė dusdama pritraukė pažaliavusių vaisiaus vandenų. Po 8 parų mus paleido namo, dabar ji auga sveika, stipri ir žvali. Ačiū puikiam kolektyvui už tikrai nepriekaištingai atliktą darbą.

Gabrielė gimė sausio 16 dieną 23:05. Svėrė 3000 g ir buvo 51 cm ūgio.

Aurelija

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Gimdymas

Į Lietuvą atvyksta garsioji akušerė ir pribuvėja: svarbiausia pagalbos priemonė gimdyvei yra meilė (4)

Į Lietuvą atvyksta garsioji akušerė ir pribuvėja: svarbiausia pagalbos priemonė gimdyvei yra meilė
Su lietuvėmis savo patirtimi pasiruošusi dalintis Angelina Martinez Miranda yra garsi tradicinė akušerė/pribuvėja, gyvenanti ir praktikuojanti Meksikoje. Šį pašaukimą moteris paveldėjo iš savo motinos ir močiutės, kurios taip padėdavo vaikučiams ateiti į šį pasaulį.

Nuskausminamieji gimdymo metu – už ir prieš (32)

Nuskausminamieji gimdymo metu – už ir prieš
Devyni kūdikio laukimo mėnesiai skirti visapusiškam jo atėjimo į šį pasaulį pasiruošimui.

Vyras nenori dalyvauti gimdyme: ar verta jį perkalbėti (83)

Vyras nenori dalyvauti gimdyme: ar verta jį perkalbėti
Besilaukianti moteris norėtų, kad gimdyme dalyvautų ir jos vyras. Tačiau bendro sutarimo pora neranda. Ką patars psichologė Karolina Gurskienė?

Tėveliai raginami neskubėti rinktis virkštelės kraujo bankų paslaugas

Tėveliai raginami neskubėti rinktis virkštelės kraujo bankų paslaugas
Lietuvos bioetikos komitetas ragina žmones atsargiau vertinti privačių virkštelės kraujo bankų Lietuvoje vykdomą veiklą ir neskubėti investuoti savo pinigų į jų siūlomas paslaugas.

Lietuvės atvirai: tartis su gydytoju iš anksto dėl gimdymo ar nebūtinai (17)

Lietuvės atvirai: tartis su gydytoju iš anksto dėl gimdymo ar nebūtinai
Jei prieš gerą dešimtmetį būtume mamų paklausę, ar verta tartis dėl gimdymo su ginekologu ar akušere, daugelis būtų atsakiusios, kad tikrai taip.

Mamos išpažintis: „Lietuvoje gimdyti įmanoma tik už pinigus" (148)

Mamos išpažintis: „Lietuvoje gimdyti įmanoma tik už pinigus"
Austėja (vardas pakeistas), auginanti du vaikučius (1 ir 5 m.) įsitikinusi: „Prieš gimdant su gydytoju tartis būtina."

Aušra: gimdymo metu labiausiai skaudino užgaulūs žodžiai (239)

Aušra: gimdymo metu labiausiai skaudino užgaulūs žodžiai
Ačiū, kad pasitikite mumis ir dalijatės išskirtiniais pasakojimais. Aušra mums parašė savo gimdymo istoriją, nes jaučia nuoskaudų, likusių po gimdymo.

Sandros istorija: sunkios nėštumo komplikacijos gydytoja iš pradžių nepastebėjo (3)

Sandros istorija: sunkios nėštumo komplikacijos gydytoja iš pradžių nepastebėjo
Pažintis su šeima, kuri sostinę iškeitė į Jonavą ir dėl to nė kiek nesigaili.

Gydytojas griauna dažniausius mitus apie gimdymą

Gydytojas griauna dažniausius mitus apie gimdymą
Filmas be romantiškų bučinių, kūniškos meilės, paskui ir gimdymo scenos man - kaip vaikui knyga be iliustracijų. Kada pasvajoti, įsijausti, paverkti? Tačiau kai kurie filmų mums įpiršti stereotipai atkeliauja ir į tikrą gyvenimą. Vieni trukdo, kiti - ne. Kas tikra, o kas išgalvota, klausiame gydytojo akušerio ginekologo Egidijaus Jakiūno.

Skaitytojos istorija: pagimdžiau, bet netrukus netekau vaikelio (31)

Skaitytojos istorija: pagimdžiau, bet netrukus netekau vaikelio
„Kadangi šiuo metu išgyvenam sunkiausią periodą savo gyvenime - netekome kūdikio, nusprendėme pasidalinti savo liūdna istorija... Žinau, kad jūs nerašote tokių liūdnų straipsnių, bet tikiuosi, kad tėveliams kurie neteko savo vaikučių bus lengviau, nes žinos kad jie ne vieni tokie“.

Dulos Mantautės laiškas gimdyvei

Dulos Mantautės laiškas gimdyvei
Mantautė yra dula, keturių pametinukų mama, būsima akušerė, rašanti feisbuke tinklaraštį Tampu Mama (ČIA). Mantautės tikslas – kad daugiau moterų įgautų pasitikėjimo, tikėjimo ir ramybės, o gimdymas būtų gražus, saugus ir be streso.

Austėjos išpažintis: mano gimdymą lydėjo daug klaidų

Austėjos išpažintis: mano gimdymą lydėjo daug klaidų
Austėja itin skrupulingai planavo nėštumą, tikėjosi sklandaus gimdymo ir jokių „staigmenų", tačiau, kaip pati sako, į daug ką neatkreipė dėmesio ir pridarė daugybę klaidų. Laimei, iš to pasimokė ir tikisi, kad kitoms būsimosioms mamoms jos patirtis padės būti tvirtesnėms.

Ką vyrai iš tiesų mano apie dalyvavimą gimdyme (48)

Ką vyrai iš tiesų mano apie dalyvavimą gimdyme
Gali būti, kad skaitėte ne vieną straipsnį ar klausėtės diskusijos apie tai, ar vyrams vieta gimdykloje. Daugelis moterų apie tai turi tvirtą savo nuomonę, o ką mano patys vyrai?

Gimdymas įvairiose šalyse: keisčiausi papročiai ir tradicijos (1)

Gimdymas įvairiose šalyse: keisčiausi papročiai ir tradicijos
Vaikelio gimimas – didelė šventė šeimai, ir nuo tos įsimintinos dienos daug ką norisi įamžinti ir įprasminti.

Ispanijoje gyvenanti lietuvė – apie nėštumo priežiūrą ir gimdymus šioje šalyje

Ispanijoje gyvenanti lietuvė – apie nėštumo priežiūrą ir gimdymus šioje šalyje
„Nėštumai ir gimdymai Ispanijoje – ideali patirtis“. Taip sako lietuvė Justė (32 m.), su vyru ispanu Antonio auginanti du sūnus. Abu jų susilaukė Ispanijoje.