Aurelijos gimdymo istorija: ačiū medikams už puikų darbą

 (9)
Lietuvoje, kaip ir visame pasaulyje, paskutiniaisiais metais cezario pjūvių skaičius yra gerokai didesnis, negu būdavo prieš kelis dešimtmečius. Mums parašiusi Aurelija pagimdė pati. Jai siūlė atlikti operaciją, bet ji buvo apsisprendusi gimdyti pati.
© Shutterstock nuotr.

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Ilgai planuotas ir lauktas nėštumas

Štai praėjo jau beveik metai. Savo gimdymo istoriją norėjau papasakoti jau labai seniai, tik mintys visai neseniai "sugulė" į vietą.

Pradėsiu nuo to, kad vaikučio mes laukėm labai ilgai. Viskas užtruko pora metų. Kai radau nėštumo teste dvi juosteles, tiesiog negalėjau patikėti! "Mums pavyko, yra!", – šaukiau miegančiam vyrui. Ašarom apsipylusi šokinėjau iš laimės.

Nustatyta gimdymo data buvo 2014 01 13. Nepykino, nebuvo jokių negalavimų, jaučiausi lyg su sparnais. Prasidėjus motinystės atostogoms buvau išvis euforijoje. Lankiau įvairius kursus, važinėjau, keliavau visur ir kartu ruošiau kraitelį vaikeliui, svajojau. Aišku, giliai širdyje bijojau, kaip viskas bus.

TAIP PAT SKAITYKITE:
Kokio Zodiako ženklo vaikus auginti sunkiausia, o kokio - lengviausia
Intymiausi klausimai apie seksą, kurie rūpi, bet nedrąsu jų klausti

Artėjant Kalėdoms darėsi vis sunkiau, dažnai užeidavo sunkūs galvos skausmai, pradėjo tinti kojos, gydytoja perspėjo, kad man hipertonija (padidėjęs spaudimas), tad tik suėjus terminui, jei veikla neprasidės, turiu važiuoti su siuntimu gimdyti į ligoninę.

Naujuosius sutikom ramiai, praėjo dar savaitė, dar kita... Jau buvo tikrai sunku, mažylė užsispyrusi mėgino kojytėm "skaičiuoti" mamos šonkaulius.

Siūlomas cezaris ir pasiryžimas gimdyti pačiai

Atėjo 13 diena - niekas nevyksta, net paruošiamųjų sąrėmių nėra, apie kuriuos tiek skaičiau. Kitą dieną nuvažiuoju į regiono ligoninę (nes Druskininkuose panaikintas gimdymo skyrius), ten pasako tą patį, ką jau žinojau - niekas nevyksta, lauksime ryto, tada skatins (su hipertonija nelabai leidžia pernešioti).

Visą dieną prabimbinėjam po miestelį su vyru, nes namo nebeleidžia, o vakare išlydėjus vyrą man pakyla didžiulis spaudimas, bloga, galva plyšta. Gaunu magnio. Ryte skyriaus vedėjas mus išsiunčia į Kauną arba Vilnių (ačiū jam už tai!), nes aš noriu gimdyti pati, o rajono ligoninėje pačiai gimdyti tokiom aplinkybėm labai pavojinga, nes ten nėra reikiamos įrangos, jei kas nors, neduok Dieve, negerai. „Cezario operaciją galim padaryti, dar šiandien supsi savo kūdikį", - sakė man, bet aš norėjau gimdyti pati.

Taigi, 15 dieną su visais daiktais važiuojam į Vilnių. Vilniaus gimdymo namuose padaro visus tyrimus ir paguldo nakčiai, jau žinau kad ryt neabejotinai susitiksiu su mūsų angelėliu.

Ryte mane apžiūri - vėl niekas nevyksta! 11 valandą, tik gavusi skatinamųjų, atsiduriu gimdykloje, nes viskas prasideda iškart. O siaube, kaip skauda!

Sąrėmiai kas 5 min, vyrą ir mamą išleidau pas brolį apsiprausti ir pavalgyti. Šiek tiek vėliau atvažiuoja vyras. 13 valandą nuleidžia vandenis. Skausmas nepakeliamas, o man pasako, kad gimdos kaklelis atsidaręs tik 4 cm. Gimdymo veikla lėtėja. Sužinau, kad dėl mano aukšto kraujo spaudimo man siūlo epidūrinį nuskausminimą.

"Ką? NE, NE, NE", - galvoju, juk svajojau pagimdyti pati, bet gydytojas griežtas ir sako, kad su tokiu kraujo spaudimu nepagimdysiu. 16 valandą aš jau pati šaukiuosi anesteziologo, nes tarp sąrėmių "atsijungiu". Gaunu epidūrą ir akyse prašviesėja.

Gimdymas ir netikėti išbandymai po jo

Apie 21 val vėl pradedu jausti sąrėmius, o ekrane rodomi mažylės toniukai sulėtėja... Duoda deguonies kaukę ir taip su kiekvienu sąrėmiu. Imu panikuoti. Pakviečia dar vieną gydytoją ir dar vieną akušerę.

Pora stūmimų (dar išgirstu žodžius „truputį kirpsim"), ir 23:05 gimsta dukrytė. Jaučiu, kad ji jau čia, bet tylu... O, siaube! Po ilgos tylos dukrytė užkniaukia kaip mažytis katinukas. Aš verkiu balsu, o tėtis bučiuoja mano ašaras, drebančiom rankom glosto man galvą, sakydamas „Šaunuolė". Mažylė tokia šilta ir slidi guli man ant krūtinės. O aš vis verkiu iš laimės. Mūsų Gabrielė jau čia...

Virkštelė buvo apsisukusi aplink dukrytės krūtinę ir su kiekvienu sąrėmiu dusino ją. Viskas gerai, kas gerai baigiasi. 8-9 balai pagal APGAR. Naktį praleidome visi trys. 

Rytą išleidom tėtį į parduotuve ir nutiko bėda. Gabrielė atpylė žaliu turiniu. Ją be paaiškinimo išnešė. Kitas 4 dienas matydavom ją tik 5 minutes per dieną. Nenoriu prisiminti to siaubo. Kateteriai, vamzdeliai, subadyta galvytė – taip atrodė ji. Išgirdom tiek visokių diagnozių. O galutinė yra ta, kad mažylė dusdama pritraukė pažaliavusių vaisiaus vandenų. Po 8 parų mus paleido namo, dabar ji auga sveika, stipri ir žvali. Ačiū puikiam kolektyvui už tikrai nepriekaištingai atliktą darbą.

Gabrielė gimė sausio 16 dieną 23:05. Svėrė 3000 g ir buvo 51 cm ūgio.

Aurelija

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Gimdymas

Kaip paskatinti gimdymą, jei jis niekaip neprasideda: interviu su gydytoja

Kaip paskatinti gimdymą, jei jis niekaip neprasideda: interviu su gydytoja
Internete gausu patarimų, ką daryti, jei atėjus laikui vaikelis neskuba gimti. „Šokinėti, plauti grindis, mylėtis, prisivalgyti, sunkiai nešti, lankstytis ir t. t.", – pataria mamos viena kitai ir dažniausiai priduria, kad šie būdai ne visai veiksmingi. Ar galima taip savivaliauti?

Skaitytoja: vyras atsisako dalyvauti gimdyme, kaip jį įkalbėti? (3)

Skaitytoja: vyras atsisako dalyvauti gimdyme, kaip jį įkalbėti?
Nėščioji svajoja, kad vaikui gimstant dayvautų ir jos vyras. Tačiau jis kol kas nenori. Įkalbinėti ar leisti jam apsispręsti pačiam? Atsako psichologė psichoterapeutė Marija Vaštakė.

Širvintose netikėtai prasidėjus gimdymui, vaikas gimė tiesiog gydytojos kabinete (6)

Širvintose netikėtai prasidėjus gimdymui, vaikas gimė tiesiog gydytojos kabinete
Neeilinis įvykis Širvintose – čia Širvintų pirminės sveikatos priežiūros centre netikėtai gimė kūdikis.

Po komplikuoto nėštumo Evelinos gimdymas prasidėjo anksčiau laiko

Po komplikuoto nėštumo Evelinos gimdymas prasidėjo anksčiau laiko
Ačiū Evelinai už atsiųstą pasakojimą, jeigu norite pasidalinti ir jūs savo gimdymo istorija, visada laukiame el.p. portalas@tavovaikas.

Jaudinanti Monikos išpažintis: galėjau bet ką paaukoti, kad galėčiau tapti mama (5)

Jaudinanti Monikos išpažintis: galėjau bet ką paaukoti, kad galėčiau tapti mama
Savo laišku aš noriu įkvėpti ir padrąsinti negalinčias vaikelio susilaukti šeimas. Viskas yra įmanoma! Tiesa, tam reikalinga kantrybė ir didžiulis noras, bei antrosios pusės palaikymas sunkiu metu. Tik mano atveju dar prireikė ir gydytojų bei vaistų...

Kaip yra iš tiesų: ar vyrui vieta gimdyme? (11)

Kaip yra iš tiesų: ar vyrui vieta gimdyme?
Ar vyrui dalyvauti gimdyme, yra abiejų partnerių sutarimas. Net jei vyriškoji pusė labai entuziastingai nusiteikusi ir nori dalyvauti, labai svarbu, ką apie tai mano moteris.

Ką daryti pirmiausia, kai prasideda gimdymas

Ką daryti pirmiausia, kai prasideda gimdymas
Norite gimdyti be nuskausminamųjų? Neskubėkite vykti į ligoninę, kuo ilgiau likite namuose, ypač jei gimdysite pirmą kartą. Geriausia strategija norint gimdyti kuo natūraliau – judėjimas, vanduo, atsipalaidavimas ir kantrybė, o įgyvendinti šią strategiją geriausiai pavyksta namuose.

Kodėl moterys nebenori gimdyti vienos: psichologės komentaras

Kodėl moterys nebenori gimdyti vienos: psichologės komentaras
Kodėl mieliau gimdome su palydovu nei vienos? Kas yra geresnis gimdyvės padėjėjas - vyras, mama, anyta ar dula? Šiuos klausimus uždavėme psichologei.

Kada prireikia cezario pjūvio operacijos

Kada prireikia cezario pjūvio operacijos
Operacija, kai pjaunama pilvo siena, gimdos sienelė ir išimamas vaisius bei placenta, vadinama cezario pjūviu.

Gimdymo pradžia: kada reikia vykti į ligoninę (1)

Gimdymo pradžia: kada reikia vykti į ligoninę
Ką reikia žinoti apie gimdymo pradžią: kada metas vykti į ligoninę, o kada dar galima neskubėti?

Laura: nėštumas ir gimdymas yra ypatinga moters patirtis

Laura: nėštumas ir gimdymas yra ypatinga moters patirtis
Motinos dienai skirtas gimdymo istorijų konkursas „Gimties stebuklas“ tęsiasi. Laukiame pasakojimų elektroniniu paštu portalas@tavovaikas.lt ir šiandien publikuojame Lauros laišką.

Kristinos gimdymo istorija: nėštumo pradžia buvo kupina įtampos

Kristinos gimdymo istorija: nėštumo pradžia buvo kupina įtampos
Motinos dienai skirtas gimdymo istorijų konkursas tęsiasi. Laukiame pasakojimų el.p.portalas@tavovaikas.lt ir šiandien publikuojame Kristinos laišką.

Dovilės gimdymo istorija: skausmas turi prasmę

Dovilės gimdymo istorija: skausmas turi prasmę
Artėjančiai Motinos dienai skirtas gimdymo istorijų konkursas tęsiasi. Rašykite mums el.p. portalas@tavovaikas.lt ir mėnesio gale įdomiausios istorijos autorei padovanosime dovanėlę. Daugiau apie konkursą skaitykite ČIA.

Norvegiška Ernestos meilės ir gimdymo istorija

Norvegiška Ernestos meilės ir gimdymo istorija
Artėjančiai Motinos dienai skirtas gimdymo istorijų konkursas tęsiasi. Rašykite mums el.p. portalas@tavovaikas.lt ir baigiantis mėnesiui įdomiausios istorijos autorei padovanosime dovanėlę.

Į Lietuvą atvykstanti garsi gimdymo specialistė Cornelia Enning žino daug sklandaus gimdymo paslapčių (2)

Į Lietuvą atvykstanti garsi gimdymo specialistė Cornelia Enning žino daug sklandaus gimdymo paslapčių
Į Lietuvą atvykstanti garsiausia Europos pribuvėja Cornelia Enning įsitikinusi: „Gimdymas – tai visiškai natūralus procesas moteriškai prigimčiai, kurio nereikia bijoti".