Aurelijos gimdymo istorija: ačiū medikams už puikų darbą

 (9)
Lietuvoje, kaip ir visame pasaulyje, paskutiniaisiais metais cezario pjūvių skaičius yra gerokai didesnis, negu būdavo prieš kelis dešimtmečius. Mums parašiusi Aurelija pagimdė pati. Jai siūlė atlikti operaciją, bet ji buvo apsisprendusi gimdyti pati.
© Shutterstock nuotr.

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Ilgai planuotas ir lauktas nėštumas

Štai praėjo jau beveik metai. Savo gimdymo istoriją norėjau papasakoti jau labai seniai, tik mintys visai neseniai "sugulė" į vietą.

Pradėsiu nuo to, kad vaikučio mes laukėm labai ilgai. Viskas užtruko pora metų. Kai radau nėštumo teste dvi juosteles, tiesiog negalėjau patikėti! "Mums pavyko, yra!", – šaukiau miegančiam vyrui. Ašarom apsipylusi šokinėjau iš laimės.

Nustatyta gimdymo data buvo 2014 01 13. Nepykino, nebuvo jokių negalavimų, jaučiausi lyg su sparnais. Prasidėjus motinystės atostogoms buvau išvis euforijoje. Lankiau įvairius kursus, važinėjau, keliavau visur ir kartu ruošiau kraitelį vaikeliui, svajojau. Aišku, giliai širdyje bijojau, kaip viskas bus.

TAIP PAT SKAITYKITE:
Kokio Zodiako ženklo vaikus auginti sunkiausia, o kokio - lengviausia
Intymiausi klausimai apie seksą, kurie rūpi, bet nedrąsu jų klausti

Artėjant Kalėdoms darėsi vis sunkiau, dažnai užeidavo sunkūs galvos skausmai, pradėjo tinti kojos, gydytoja perspėjo, kad man hipertonija (padidėjęs spaudimas), tad tik suėjus terminui, jei veikla neprasidės, turiu važiuoti su siuntimu gimdyti į ligoninę.

Naujuosius sutikom ramiai, praėjo dar savaitė, dar kita... Jau buvo tikrai sunku, mažylė užsispyrusi mėgino kojytėm "skaičiuoti" mamos šonkaulius.

Siūlomas cezaris ir pasiryžimas gimdyti pačiai

Atėjo 13 diena - niekas nevyksta, net paruošiamųjų sąrėmių nėra, apie kuriuos tiek skaičiau. Kitą dieną nuvažiuoju į regiono ligoninę (nes Druskininkuose panaikintas gimdymo skyrius), ten pasako tą patį, ką jau žinojau - niekas nevyksta, lauksime ryto, tada skatins (su hipertonija nelabai leidžia pernešioti).

Visą dieną prabimbinėjam po miestelį su vyru, nes namo nebeleidžia, o vakare išlydėjus vyrą man pakyla didžiulis spaudimas, bloga, galva plyšta. Gaunu magnio. Ryte skyriaus vedėjas mus išsiunčia į Kauną arba Vilnių (ačiū jam už tai!), nes aš noriu gimdyti pati, o rajono ligoninėje pačiai gimdyti tokiom aplinkybėm labai pavojinga, nes ten nėra reikiamos įrangos, jei kas nors, neduok Dieve, negerai. „Cezario operaciją galim padaryti, dar šiandien supsi savo kūdikį", - sakė man, bet aš norėjau gimdyti pati.

Taigi, 15 dieną su visais daiktais važiuojam į Vilnių. Vilniaus gimdymo namuose padaro visus tyrimus ir paguldo nakčiai, jau žinau kad ryt neabejotinai susitiksiu su mūsų angelėliu.

Ryte mane apžiūri - vėl niekas nevyksta! 11 valandą, tik gavusi skatinamųjų, atsiduriu gimdykloje, nes viskas prasideda iškart. O siaube, kaip skauda!

Sąrėmiai kas 5 min, vyrą ir mamą išleidau pas brolį apsiprausti ir pavalgyti. Šiek tiek vėliau atvažiuoja vyras. 13 valandą nuleidžia vandenis. Skausmas nepakeliamas, o man pasako, kad gimdos kaklelis atsidaręs tik 4 cm. Gimdymo veikla lėtėja. Sužinau, kad dėl mano aukšto kraujo spaudimo man siūlo epidūrinį nuskausminimą.

"Ką? NE, NE, NE", - galvoju, juk svajojau pagimdyti pati, bet gydytojas griežtas ir sako, kad su tokiu kraujo spaudimu nepagimdysiu. 16 valandą aš jau pati šaukiuosi anesteziologo, nes tarp sąrėmių "atsijungiu". Gaunu epidūrą ir akyse prašviesėja.

Gimdymas ir netikėti išbandymai po jo

Apie 21 val vėl pradedu jausti sąrėmius, o ekrane rodomi mažylės toniukai sulėtėja... Duoda deguonies kaukę ir taip su kiekvienu sąrėmiu. Imu panikuoti. Pakviečia dar vieną gydytoją ir dar vieną akušerę.

Pora stūmimų (dar išgirstu žodžius „truputį kirpsim"), ir 23:05 gimsta dukrytė. Jaučiu, kad ji jau čia, bet tylu... O, siaube! Po ilgos tylos dukrytė užkniaukia kaip mažytis katinukas. Aš verkiu balsu, o tėtis bučiuoja mano ašaras, drebančiom rankom glosto man galvą, sakydamas „Šaunuolė". Mažylė tokia šilta ir slidi guli man ant krūtinės. O aš vis verkiu iš laimės. Mūsų Gabrielė jau čia...

Virkštelė buvo apsisukusi aplink dukrytės krūtinę ir su kiekvienu sąrėmiu dusino ją. Viskas gerai, kas gerai baigiasi. 8-9 balai pagal APGAR. Naktį praleidome visi trys. 

Rytą išleidom tėtį į parduotuve ir nutiko bėda. Gabrielė atpylė žaliu turiniu. Ją be paaiškinimo išnešė. Kitas 4 dienas matydavom ją tik 5 minutes per dieną. Nenoriu prisiminti to siaubo. Kateteriai, vamzdeliai, subadyta galvytė – taip atrodė ji. Išgirdom tiek visokių diagnozių. O galutinė yra ta, kad mažylė dusdama pritraukė pažaliavusių vaisiaus vandenų. Po 8 parų mus paleido namo, dabar ji auga sveika, stipri ir žvali. Ačiū puikiam kolektyvui už tikrai nepriekaištingai atliktą darbą.

Gabrielė gimė sausio 16 dieną 23:05. Svėrė 3000 g ir buvo 51 cm ūgio.

Aurelija

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Gimdymas

Nėštumo ir gimdymo metu ŽIV infekcija pernai nustatyta keturioms moterims

Nėštumo ir gimdymo metu ŽIV infekcija pernai nustatyta keturioms moterims
2017 metais Lietuvoje ŽIV infekcija nustatyta keturioms nėščiosioms.

Prasideda gimdymas: kaip atpažinti tikruosius sąrėmius

Prasideda gimdymas: kaip atpažinti tikruosius sąrėmius
„Ar aš suprasiu, kada gimdau? – tai vienas dažniausių pirmą kartą gimdančių mamyčių klausimas. Bijoti tikrai neverta – kai prasidės gimdymas, tikrai suprasite.

Idealus amžius gimdyti vaikus (4)

Idealus amžius gimdyti vaikus
Nėra reikalo jausti įtampą dėl šeimos planavimo. Tokią išvadą padarė Maxo Plancko instituto mokslininkai, kurie Rostoke atliko demografinį tyrimą. Tyrėjai nustatė, kad vyresnio amžiaus tėvams vaikų auginimas teikia kur kas didesnį džiaugsmą nei jauniems.

Ar tikrai po gimdymo moterys mažiau rūpinasi savo išvaizda (4)

Ar tikrai po gimdymo moterys mažiau rūpinasi savo išvaizda
Įdomu, ką manote jūs? Išsakykite savo nuomonę komentaruose!

Kodėl gimdymas šiandien trunka ilgiau, negu prieš 50 metų? (3)

Kodėl gimdymas šiandien trunka ilgiau, negu prieš 50 metų?
Visos bent kartą gimdžiusios poros žino, kad ilgiausiai ir skausmingiausiai trunka pirmoji gimdymo fazė - sąrėmiai, kuomet pradeda vertis gimdos kaklelis. Atlikę tyrimą JAV mokslininkai nustatė, kad sąrėmiai šiandien trunka gerokai ilgiau, negu prieš penkiasdešimt metų. Kodėl?

Kas tai yra orgazminis gimdymas? (1)

Kas tai yra orgazminis gimdymas?
Nors dažniausiai kalbant apie vaiko gimimą minimi skausmas ir bausmė, kai kurios moterys patiria ir orgazminius (arba ekstazinius) gimdymus. Žurnalo „Sexologies" apklausa atskleidė, kad maždaug 0,3 procento gimdymų metu akušerės stebėjo, kaip gimdyvės patyrė orgazmus.

Psichologės patarimai, kurie padės nebijoti gimdymo (12)

Psichologės patarimai, kurie padės nebijoti gimdymo
Artėjant gimdymo dienai ne viena moteris ima jausti didelę baimę - o kaip viskas bus?

Medicinos stebuklas: pagimdė moteris su persodinta gimda

Medicinos stebuklas: pagimdė moteris su persodinta gimda
Teksaso ligoninėje pirmą kartą gimė kūdikis, kurio motinai buvo atlikta gimdos transplantacija, informuoja Bayloro universiteto Dalase Medicinos centras.

Gydytojas ginekologas: ar tikrai antras gimdymas lengvesnis už pirmąjį

Gydytojas ginekologas: ar tikrai antras gimdymas lengvesnis už pirmąjį
Pirmas gimdymas – didžiulė nežinomybė tiek mamai, tiek gydytojams ginekologams. O štai antrasis bus labai panašus į pirmąjį, tačiau kūdikis pasaulį išvys greičiau ir sklandžiau. Taip byloja iš lūpų į lūpas perduodama liaudies išmintis. Ar tikrai? Kokie dar mitai sklando apie antrą gimdymą?

9 faktai apie cezario pjūvį, kurie ir stebina, ir šiurpina (22)

9 faktai apie cezario pjūvį, kurie ir stebina, ir šiurpina
Šiandien cezario pjūvio operacija atlieka kas ketvirtai ar kas trečiai moteriai. Yra šalių, kur šis procentas dar didesnis. Surinkome 9 įdomius ir mažai girdėtus faktus apie cezario pjūvį.

Gimdymas su nuskausminimu ar be: įdomiausi mamų argumentai (27)

Gimdymas su nuskausminimu ar be: įdomiausi mamų argumentai
Kalbant šia tema mamų nuomonės išsiskiria kardinaliai: vienos pasisako tik už, kitos – prieš bet kokią intervenciją, o trečios lieka neutralios – nelygu, kokia situacija. Paskaitykime mamų nuomones ir argumentus!

Gimdymas su vyru: argumentai UŽ ir PRIEŠ (5)

Gimdymas su vyru: argumentai UŽ ir PRIEŠ
Apie gimdymą kartu su vyru vis dar kyla aštrios diskusijos, tačiau pagrindiniai argumentai už ir prieš išlieka tie patys.

Kaip gimdo karališkose šeimose ir kokias tradicijas sulaužė princesė Diana bei Kate Middleton (2)

Kaip gimdo karališkose šeimose ir kokias tradicijas sulaužė princesė Diana bei Kate Middleton
Nuo civilizacijos pradžios karališkasis pasaulis visada buvo ypatingas, išaukštintas, kupinas paslapčių ir net, kaip buvo manoma, dieviškosios galios. Taigi nieko keisto, kad vaiko gimimas karališkoje šeimoje visais laikais buvo ypatingas įvykis.

Pasiruošimas gimdymui: tai turėtų žinoti kiekviena nėščia moteris (3)

Pasiruošimas gimdymui: tai turėtų žinoti kiekviena nėščia moteris
Devyni laukimosi mėnesiai skirti ne tik tam, kad kūdikėlis tinkamai susiformuotų ir būtų pasirengęs atėjimui į šį pasaulį, tačiau tai ir laikas moteriai, skirtas pasiruošti naujam etapui.

Kaip pagimdyti visai be skausmo: 3 vaikų mamos patirtis ir patarimai (14)

Kaip pagimdyti visai be skausmo: 3 vaikų mamos patirtis ir patarimai
Ar įmanoma gimdyti be skausmo? Ir – be vaistų? Moterys, pasirinkusios sąmoningą nėštumą ir gimdymą, teigia, kad tikrai įmanoma. Viena iš jų – Gintarė, trijų vaikų mama.