Neįtikėtina Rojaus istorija: svėrė mažiau kaip 500 gramų ir ištvėrė 4 sudėtingas operacijas

 (1)
Mažylis Rojus gimė 25-ąją nėštumo savaitę, sverdamas vos 498 gramus. Berniukas po savo gimimo 8 mėnesius praleido ligoninėje ir ištvėrė net 4 sudėtingas operacijas.
© Asmeninio albumo nuotr.

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Tačiau dabar Rojus – aktyvus ir vienoje vietoje nenustygstantis keturmetis berniukas, labai mėgstantis muziką. Jo mama, pasakodama mažylio atėjimo į šį pasaulį istoriją, teigia, kad sunkiausiomis akimirkomis jai padėjo tikėjimas, kad viskas galiausiai bus gerai.

Lina Volungevičienė – Rojaus mama – tikina, kad jos nėštumas buvo visiškai normalus – ji nejautė jokių simptomų, leidžiančių įtarti ką nors negero.

„Pykinimas, galvos skausmas ir silpnumas nei man, nei mane prižiūrinčiai gydytojai nesukėlė jokių įtarimų. Tačiau 24-ąją nėštumo savaitę mane ėmė varginti jau nebepakeliami galvos, krūtinės ląstos ir skrandžio skausmai. Kreipiausi į savo ginekologę, kuri buvo šokiruota dėl mano kraujospūdžio", – prisimena ankstuko mama.

Pavojus grėsė abiejų gyvybei

Ji pasakoja, kad tos pačios dienos naktį – tai buvo Naujųjų metų naktis – prieš pat vidurnaktį buvo skubiai nugabenta į Kauno medicinos universiteto klinikas. Ten dar keturias paras buvo bandoma vaikelį auginti įsčiose, nes Rojus tuo metu buvo be galo mažo svorio kūdikėlis.

Mūsų mažyliai kartais stipresni už suaugusiuosius.
Ankstuko Rojaus mama LINA

„Deja, ketvirtos dienos rytą pasijaučiau dar blogiau, grėsė pavojus tiek mano, tiek vaikelio gyvybei, todėl skubiai buvo atliktas cezario pjūvis. Penkias ilgas paras praleidau Intensyvios terapijos skyriuje, o Rojukas tuo metu buvo Naujagimių intensyvios terapijos skyriuje. Laikas ėjo kaip amžinybė, guodė tik mintis, kad tuoj mane iškels į palatą ir galėsiu pamatyti savo mažąjį stebuklėlį Rojuką", – pasakoja L. Volungevičienė.

Neįtikėtina Rojaus istorija: svėrė mažiau kaip 500 gramų ir ištvėrė 4 sudėtingas operacijas
JurArt's nuotr.
© Asmeninio albumo nuotr.

Ištvėrė keturias operacijas

Anot jos, buvo labai sunku suvokti, koks mažytis yra jos kūdikėlis, o šeimos nariai net negalėjo suprasti, kas apskritai įvyko.

„Per pirmus tris Rojuko gyvenimo mėnesius jam teko ištverti net keturias sudėtingas operacijas, 17 kartų prireikė kraujo dalelių, kad išgelbėtume mažylio gyvybę, kuri visus tuos mėnesius kybojo ant plauko. Galvoje sukosi vienintelė mintis: „vaikeli, būk stiprus, gyvenk", – prisimena moteris.

Naujagimių reanimacijos skyriuje ankstukas praleido 6 mėnesius, po to buvo perkeltas į Vaikų reanimacijos skyrių – iš viso ligoninėje Rojukas praleido 8 mėnesius.

„Išaušus tai dienai, kada mes galėjome važiuoti namo, norėjau garsiai šaukti, kad mes ištvėrėme! Namuose nebuvo sunku, neliko jokių baimių, tik neapsakoma ramybė. Džiaugiausi kiekviena minute", – teigia berniuko mama.

Neįtikėtina Rojaus istorija: svėrė mažiau kaip 500 gramų ir ištvėrė 4 sudėtingas operacijas
Rojus šiandien
© Asmeninio albumo nuotr.

Kartais mažyliai stipresni už suaugusius

Ji sako, kad mažasis Rojus dar vejasi savo amžiaus vaikus, tačiau visą laiką drąsiai žengia pirmyn. Jis be galo aktyvus, pilnas energijos, negalintis ramiai išbūti vienoje vietoje berniukas. Mama pastebi, kad mažylis labai mėgsta muziką.

„Sunkiausiomis akimirkomis padėjo tikėjimas, kad viskas bus gerai. Brangūs ankstukų tėveliai, būkite stiprūs! Nors jie mažučiai, bet kartais atrodo, kad stipresni už kai kuriuos suaugusiuosius. Mažyliams reikia jūsų stiprybės, meilės ir buvimo šalia", – tikina Rojuko mama L. Volungevičienė.

Neįtikėtina Rojaus istorija: svėrė mažiau kaip 500 gramų ir ištvėrė 4 sudėtingas operacijas
Rojus šiandien
© Asmeninio albumo nuotr.

Rojaus istoriją pristato neišnešiotiems kūdikiams skirtas paramos projektas „Ankstukai". Daugiau informacijos apie projektą: www.ankstukai.lt, prie „Ankstukų" draugų būrio kviečiame jungtis ir socialiniame tinkle „Facebook".

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Veidai

4 vaikų tėtis Nikas Vujičius pasidalijo įspūdingomis savo dvynukių nuotraukomis

Nikas Vujičičius su žmona Kanae augina keturis vaikus. Prieš mėnesį gimusioms dvynukėms šeima surengė pirmąją fotosesiją.

Atviras interviu su socialine globėja, kurios širdyje yra vietos nepagimdytiems vaikams (2)

Laikinoji socialinė globėja Almeda (27 m.) ir jos vyras Ernestas Tričius (30 m.) augina 9 mėnesių sūnų Polą ir 3 mėnesių globotinį Dominyką. Juos abu žindo savo pienuku.

Eglė Straleckaitė: „Dabar svarbiausia – neužbučiuoti"

Šokėja ir šokių mokytoja Eglė Straleckaitė–Daugėlė (25 m.) su vyru verslininku Justinu Daugėla (28 m.) augina dukrytę Vakarę. Atvirai – apie gimdymą ir žindymą bei motinystės pirmuosius žingsnius.

Svarbi detalė, kodėl princesė Charlotte darželį pradeda lankyti būtent dabar

Dveji su puse metų. Toks amžius pasirodė idealus pradėti lankyti vaikų darželį Didžiosios Britanijos princesei Charlotte.

Giedrės gyvenimą pakeitęs gimdymas įkvėpė imtis naujos veiklos Lietuvoje

Su dviejų vaikų mama Giedre Šopaite – Šilinskiene susipažinau „Reach for change" organizuotoje konferencijoje „Kurkime geresnį pasaulį vaikams". Iš visų pranešėjų jos pasakojimas įstrigo labiausiai – buvo asmeniškiausias ir jautriausias.

Ypatingo grožio dvynukės išgarsėjo akimirksniu (3)

Identiškos dvynukės Leah Rose ir Ava Marie Kalifornijoje (JAV) gimė 2010 metų liepos 7 dieną. Vos mergaitėms ūgtelėjus, jų tėvai ėmė girdėti iš aplinkinių pagyrimų, jog abi mažylės yra išskirtinio grožio.

Gražiausia pasaulyje pavadinta mergaitė sulaukė milžiniško dėmesio: prabilo jos mama (26)

Po to, kai britų „DailyMail“ paskelbė gražiausių pasaulio mergaičių sąrašą ir jo pirmoje vietoje puikavosi 6 metų rusaitė Anastasija Kniazeva, dėmesys jos šeimai išaugo šimteriopai.

Be kojų ir rankų gimęs Nikas Vujičičius tapo daugiavaikiu: jo dvynės gimė ypatingą dieną (17)

Du vaikus su žmona Kanae Miyahara auginantis Nikas Vujičičius per vieną dieną tapo daugiavaikiu tėčiu. Šįkart šeimai gimė dvynukės mergaitės.

Kodėl princas ir princesė negauna jiems siunčiamų tūkstančių dovanų iš viso pasaulio

Kalėdos – gerumo metas, kuomet norime pasveikinti mylimus žmones, padėkoti jiems už buvimą drauge ir nusiųsti mielą dovanėlę.

42 metų aktorė pirmą kartą taps mama

JAV kino ir televizijos aktorė Eva Longoria (42), mums geriausiai žinoma iš „Nusivylusių namų šeimininkių“ ruošiasi pirmą kartą tapti mama.

5 trūkumai, kurie bado akis naujoje karališkos šeimos nuotraukoje (5)

Tradiciškai prieš Kalėdas daugelis karališkųjų šeimų išplatina savo kalėdinius sveikinimus.

Slapukai: viena paslaptingiausių šou verslo porų susilaukė dvynių

Nors oficialaus patvirtinimo ir nėra, žiniasklaida ūžia, jog dainininkas Enrique Iglesias ir tenisininkė Anna Kournikova susilaukė dvynių.

Paviešino naują karališkosios šeimos nuotrauką ir žinią, kuri ypatinga princesei Charlotte

Didžiosios Britanijos princas Williamas (35) su žmona Kate Middleton šiandien išplatino naują savo šeimos nuotrauką.

Iš miesto į kaimą išsikėlusi šeima: kasdien – po 100 km? Na, ir kas čia tokio (10)

Elena (28 m.) ir Viktoras (32 m.) Silickai, šiemet daugiavaikių šeimų asociacijos „Mes" organizuojamuose rinkimuose nominuoti Metų šeima, prieš keletą metų miesto šurmulį iškeitė į kaimo ramybę.

Karališkos šeimos, kurių didžiausias turtas – būrys vaikų

Princas Williamas ir jo žmona Kate Middleton laukia trečio vaiko. Ši žinia sulaukė didelio visuomenės susidomėjimo. Visgi daugiavaikės šeimos nėra retenybė tarp daugelio šalių valdančių dinastijų.