Neįtikėtina Rojaus istorija: svėrė mažiau kaip 500 gramų ir ištvėrė 4 sudėtingas operacijas

 (1)
Mažylis Rojus gimė 25-ąją nėštumo savaitę, sverdamas vos 498 gramus. Berniukas po savo gimimo 8 mėnesius praleido ligoninėje ir ištvėrė net 4 sudėtingas operacijas.
© Asmeninio albumo nuotr.

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Tačiau dabar Rojus – aktyvus ir vienoje vietoje nenustygstantis keturmetis berniukas, labai mėgstantis muziką. Jo mama, pasakodama mažylio atėjimo į šį pasaulį istoriją, teigia, kad sunkiausiomis akimirkomis jai padėjo tikėjimas, kad viskas galiausiai bus gerai.

Lina Volungevičienė – Rojaus mama – tikina, kad jos nėštumas buvo visiškai normalus – ji nejautė jokių simptomų, leidžiančių įtarti ką nors negero.

„Pykinimas, galvos skausmas ir silpnumas nei man, nei mane prižiūrinčiai gydytojai nesukėlė jokių įtarimų. Tačiau 24-ąją nėštumo savaitę mane ėmė varginti jau nebepakeliami galvos, krūtinės ląstos ir skrandžio skausmai. Kreipiausi į savo ginekologę, kuri buvo šokiruota dėl mano kraujospūdžio", – prisimena ankstuko mama.

Pavojus grėsė abiejų gyvybei

Ji pasakoja, kad tos pačios dienos naktį – tai buvo Naujųjų metų naktis – prieš pat vidurnaktį buvo skubiai nugabenta į Kauno medicinos universiteto klinikas. Ten dar keturias paras buvo bandoma vaikelį auginti įsčiose, nes Rojus tuo metu buvo be galo mažo svorio kūdikėlis.

Mūsų mažyliai kartais stipresni už suaugusiuosius.
Ankstuko Rojaus mama LINA

„Deja, ketvirtos dienos rytą pasijaučiau dar blogiau, grėsė pavojus tiek mano, tiek vaikelio gyvybei, todėl skubiai buvo atliktas cezario pjūvis. Penkias ilgas paras praleidau Intensyvios terapijos skyriuje, o Rojukas tuo metu buvo Naujagimių intensyvios terapijos skyriuje. Laikas ėjo kaip amžinybė, guodė tik mintis, kad tuoj mane iškels į palatą ir galėsiu pamatyti savo mažąjį stebuklėlį Rojuką", – pasakoja L. Volungevičienė.

Neįtikėtina Rojaus istorija: svėrė mažiau kaip 500 gramų ir ištvėrė 4 sudėtingas operacijas
JurArt's nuotr.
© Asmeninio albumo nuotr.

Ištvėrė keturias operacijas

Anot jos, buvo labai sunku suvokti, koks mažytis yra jos kūdikėlis, o šeimos nariai net negalėjo suprasti, kas apskritai įvyko.

„Per pirmus tris Rojuko gyvenimo mėnesius jam teko ištverti net keturias sudėtingas operacijas, 17 kartų prireikė kraujo dalelių, kad išgelbėtume mažylio gyvybę, kuri visus tuos mėnesius kybojo ant plauko. Galvoje sukosi vienintelė mintis: „vaikeli, būk stiprus, gyvenk", – prisimena moteris.

Naujagimių reanimacijos skyriuje ankstukas praleido 6 mėnesius, po to buvo perkeltas į Vaikų reanimacijos skyrių – iš viso ligoninėje Rojukas praleido 8 mėnesius.

„Išaušus tai dienai, kada mes galėjome važiuoti namo, norėjau garsiai šaukti, kad mes ištvėrėme! Namuose nebuvo sunku, neliko jokių baimių, tik neapsakoma ramybė. Džiaugiausi kiekviena minute", – teigia berniuko mama.

Neįtikėtina Rojaus istorija: svėrė mažiau kaip 500 gramų ir ištvėrė 4 sudėtingas operacijas
Rojus šiandien
© Asmeninio albumo nuotr.

Kartais mažyliai stipresni už suaugusius

Ji sako, kad mažasis Rojus dar vejasi savo amžiaus vaikus, tačiau visą laiką drąsiai žengia pirmyn. Jis be galo aktyvus, pilnas energijos, negalintis ramiai išbūti vienoje vietoje berniukas. Mama pastebi, kad mažylis labai mėgsta muziką.

„Sunkiausiomis akimirkomis padėjo tikėjimas, kad viskas bus gerai. Brangūs ankstukų tėveliai, būkite stiprūs! Nors jie mažučiai, bet kartais atrodo, kad stipresni už kai kuriuos suaugusiuosius. Mažyliams reikia jūsų stiprybės, meilės ir buvimo šalia", – tikina Rojuko mama L. Volungevičienė.

Neįtikėtina Rojaus istorija: svėrė mažiau kaip 500 gramų ir ištvėrė 4 sudėtingas operacijas
Rojus šiandien
© Asmeninio albumo nuotr.

Rojaus istoriją pristato neišnešiotiems kūdikiams skirtas paramos projektas „Ankstukai". Daugiau informacijos apie projektą: www.ankstukai.lt, prie „Ankstukų" draugų būrio kviečiame jungtis ir socialiniame tinkle „Facebook".

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Veidai

Kodėl K. Middleton vaikų auklė taip keistai rengiasi (24)

Ji moka iš nereikalingų tualetinio popieriaus ritinėlių pagaminti muzikos instrumentą ir neprarasti savitvardos išvydusi paparacus. Auklė Maria Teresa Turrion Borrallo prižiūri Didžiosios Britanijos princo Williamo ir jo žmonos Kate vaikus.

Turkijoje šeimą sukūrusi lietuvė: meilė vaikams čia veržiasi per kraštus (2)

Kai skaitysite šį straipsnį, lietuvės Indrės (30 m.) ir turko Mustafa (35 m.) beveik trejų metų sūnus Selimas greičiausiai smagiai sau žais su bendraamžiais viename Alanijos darželių.

Ypatinga diena mažajam princui George: į mokyklą atlydėjo tėtis (3)

Šiandien Didžiosios Britanijos princo Williamo ir Kembridžo kunigaikštienės Kate Middleton sūnus pradėjo lankyti mokyklą.

Kate Middleton nėštumas sugriovė 50 metų karališkoje šeimoje buvusią tradiciją (12)

Didžiosios Britanijos princas Williamas su Kate Middleton yra jauna ir moderni šeima, nebijanti koreguoti karališkajai šeimai įprastus standartus.

Nėščia Kate Middleton visuomet atrodo puikiai, nes taiko svarbią stiliaus taisyklę (1)

Ką tik pasklidus žiniai apie trečiąjį Kembridžo hercogienės Catherine nėštumą, mados profesionalai jau laukia užsakymų - akivaizdu, kad būsimos mamos garderobas keisis. Reikės ne tik naujų suknelių, bet ir paltų, juk labiausiai Kate figūra kis šaltuoju metų laiku.

Kate Middleton nėščia – trečiasis mažylis jau pakeliui

Rugsėjo ketvirtąją pasaulį apskriejo žinia, kad Kembridžo kunigaikštienė Kate Middleton ir princas Williamas taps daugiavaikiais tėvais.

Daugkartinis olimpinis čempionas vėl taps tėčiu

Michaelas ir Nicole Phelpsai turės progą patirti tėvystės džiaugsmus dar kartą. Sūnų auginanti pora paskelbė apie antrąjį nėštumą.

Švedijos karališkoje šeimoje vėl krykštauja naujagimis

Švedijos karališkoje šeimoje vėl krykštauja naujagimis. Princas Carlas Philipas ir princesė Sofia tapo tėvais. Paskutinę vasaros dienos jiems gimė berniukas.

Nustebsite, koks vienas daiktas draudžiamas karališkosios šeimos mažyliams (4)

Princo George'o ir princesės Charlotte žaidimų kambaryje draudžiamas vienas žaislas. Spėkite, koks?

Grožio konkursai garsina lietuvės 4 metų dukterį visame pasaulyje (FOTO) (86)

Lietuvę Enriką Milne ir jos dukrytę Ariellę Didžiojoje Britanijoje žino daugelis, jei ne visi. Vos ketverių metų mažylė nuolat dalyvauja grožio konkursuose, juose laimi, o jos mama, lietuvė Enrika, drąsiai gina savo poziciją, kodėl leidžia mažylei dalyvauti grožio industrijoje.

Atkreipkite dėmesį į Kate Middleton ir jos vaikų aprangą – pastebite šią stiliaus gudrybę? (25)

Tai, kad Kembridžo hercogienė Kate Middleton yra viena stilingiausių moterų visame pasaulyje, sutiks daugelis.

Be rankų ir kojų gimęs Nikas Vujičičius vėl taps tėvu, šįkart – dvynukų (91)

Du vaikus su žmona Kanae auginantis Nikas Vujičičius vėl taps tėčiu. Ir šįkart nėštumas ypatingas - pora laukia gimstant dvynukų.

Koks vaiko vardas yra pats populiariausias tarp žinomų Lietuvos šeimų (16)

Tai, kad egzistuoja vaikų vardų mados, paneigti sunku. Tą įrodo statistiniai duomenys, liudijantys vieno ar kito vardo populiarumą.

Atviras interviu: gimęs vaikas aktorių šeimoje pakoregavo gyvenimo būdą

Aktorių Roko Petrausko (29 m.) ir Indrės Mickevičiūtės-Petrauskienės (32 m.) šeimoje jau beveik metai krykštauja sūnelis Džiugas. Ilgai lauktas vaikas menininkų gyvenimą pripildė džiaugsmo ir... atsirado tvarkos.

Žavusis princas švenčia 4 gimtadienį: išskirtinės akimirkos iš jo gyvenimo (41)

Šiandien princas George užpūs keturias žvakutes ant savo gimtadienio torto. Vienas mylimiausių pasaulyje būsimųjų karalių dėmesio centre yra nuo pirmųjų dienų.