Neįtikėtina Rojaus istorija: svėrė mažiau kaip 500 gramų ir ištvėrė 4 sudėtingas operacijas

 (1)
Mažylis Rojus gimė 25-ąją nėštumo savaitę, sverdamas vos 498 gramus. Berniukas po savo gimimo 8 mėnesius praleido ligoninėje ir ištvėrė net 4 sudėtingas operacijas.
© Asmeninio albumo nuotr.

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Tačiau dabar Rojus – aktyvus ir vienoje vietoje nenustygstantis keturmetis berniukas, labai mėgstantis muziką. Jo mama, pasakodama mažylio atėjimo į šį pasaulį istoriją, teigia, kad sunkiausiomis akimirkomis jai padėjo tikėjimas, kad viskas galiausiai bus gerai.

Lina Volungevičienė – Rojaus mama – tikina, kad jos nėštumas buvo visiškai normalus – ji nejautė jokių simptomų, leidžiančių įtarti ką nors negero.

„Pykinimas, galvos skausmas ir silpnumas nei man, nei mane prižiūrinčiai gydytojai nesukėlė jokių įtarimų. Tačiau 24-ąją nėštumo savaitę mane ėmė varginti jau nebepakeliami galvos, krūtinės ląstos ir skrandžio skausmai. Kreipiausi į savo ginekologę, kuri buvo šokiruota dėl mano kraujospūdžio", – prisimena ankstuko mama.

Pavojus grėsė abiejų gyvybei

Ji pasakoja, kad tos pačios dienos naktį – tai buvo Naujųjų metų naktis – prieš pat vidurnaktį buvo skubiai nugabenta į Kauno medicinos universiteto klinikas. Ten dar keturias paras buvo bandoma vaikelį auginti įsčiose, nes Rojus tuo metu buvo be galo mažo svorio kūdikėlis.

Mūsų mažyliai kartais stipresni už suaugusiuosius.
Ankstuko Rojaus mama LINA

„Deja, ketvirtos dienos rytą pasijaučiau dar blogiau, grėsė pavojus tiek mano, tiek vaikelio gyvybei, todėl skubiai buvo atliktas cezario pjūvis. Penkias ilgas paras praleidau Intensyvios terapijos skyriuje, o Rojukas tuo metu buvo Naujagimių intensyvios terapijos skyriuje. Laikas ėjo kaip amžinybė, guodė tik mintis, kad tuoj mane iškels į palatą ir galėsiu pamatyti savo mažąjį stebuklėlį Rojuką", – pasakoja L. Volungevičienė.

Neįtikėtina Rojaus istorija: svėrė mažiau kaip 500 gramų ir ištvėrė 4 sudėtingas operacijas
JurArt's nuotr.
© Asmeninio albumo nuotr.

Ištvėrė keturias operacijas

Anot jos, buvo labai sunku suvokti, koks mažytis yra jos kūdikėlis, o šeimos nariai net negalėjo suprasti, kas apskritai įvyko.

„Per pirmus tris Rojuko gyvenimo mėnesius jam teko ištverti net keturias sudėtingas operacijas, 17 kartų prireikė kraujo dalelių, kad išgelbėtume mažylio gyvybę, kuri visus tuos mėnesius kybojo ant plauko. Galvoje sukosi vienintelė mintis: „vaikeli, būk stiprus, gyvenk", – prisimena moteris.

Naujagimių reanimacijos skyriuje ankstukas praleido 6 mėnesius, po to buvo perkeltas į Vaikų reanimacijos skyrių – iš viso ligoninėje Rojukas praleido 8 mėnesius.

„Išaušus tai dienai, kada mes galėjome važiuoti namo, norėjau garsiai šaukti, kad mes ištvėrėme! Namuose nebuvo sunku, neliko jokių baimių, tik neapsakoma ramybė. Džiaugiausi kiekviena minute", – teigia berniuko mama.

Neįtikėtina Rojaus istorija: svėrė mažiau kaip 500 gramų ir ištvėrė 4 sudėtingas operacijas
Rojus šiandien
© Asmeninio albumo nuotr.

Kartais mažyliai stipresni už suaugusius

Ji sako, kad mažasis Rojus dar vejasi savo amžiaus vaikus, tačiau visą laiką drąsiai žengia pirmyn. Jis be galo aktyvus, pilnas energijos, negalintis ramiai išbūti vienoje vietoje berniukas. Mama pastebi, kad mažylis labai mėgsta muziką.

„Sunkiausiomis akimirkomis padėjo tikėjimas, kad viskas bus gerai. Brangūs ankstukų tėveliai, būkite stiprūs! Nors jie mažučiai, bet kartais atrodo, kad stipresni už kai kuriuos suaugusiuosius. Mažyliams reikia jūsų stiprybės, meilės ir buvimo šalia", – tikina Rojuko mama L. Volungevičienė.

Neįtikėtina Rojaus istorija: svėrė mažiau kaip 500 gramų ir ištvėrė 4 sudėtingas operacijas
Rojus šiandien
© Asmeninio albumo nuotr.

Rojaus istoriją pristato neišnešiotiems kūdikiams skirtas paramos projektas „Ankstukai". Daugiau informacijos apie projektą: www.ankstukai.lt, prie „Ankstukų" draugų būrio kviečiame jungtis ir socialiniame tinkle „Facebook".

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Veidai

Princą George ir princesę Charlotte aplankė ypatingi svečiai

Karališkosios šeimos atžalos princas George ir princesė Charlotte vakar sulaukė ypatingų ir seniai matytų svečių.

10 princesės Dianos citatų, kurios privers susimąstyti (1)

Jungtinei Karalystei princesė Diana padovanojo du sosto paveldėtojus – princą Williamą ir princą Harry. Ji sugebėjo įskiepyti sūnums pagarbos vienas kitam, meilės šeimai ir, savaime suprantama, moterims jausmus.

Merūnas: mano karjeros kaina – nesimatymas su vaikais (10)

Išnaudoti talentą ir siekti karjeros, ar atsidėti šeimai? Žinomi Lietuvos žmonės tampa pavyzdžiu, kaip suderinti asmeninius ir karjeros iššūkius, nors pripažįsta – tai nelengva.

Šarūnas ir Laura Mazalai su dukrytėmis dalyvavo ypatingoje fotosesijoje (1)

Žurnalistai, restorano „Valflių namai" įkūrėjai, Šarūnas ir Laura Mazalai, pirmą kartą leidosi į avantiūrą su visa šeima.

Austėja Landsbergienė atskleidžia laimingos šeimos receptą (25)

„Kai žiūriu atgal, kartais net šiurpuliukai perbėga, kaip turėjo būti sunku: dirbi per du darbus, mokaisi, gyveni mažulyčiame nuomojamame bute, vaikai mažulyčiai, auklei neturi pinigų, tad kvietiesi tik tada, kai jau būtinų būtiniausiai reikia...“ - sako žinoma edukologė, socialinių mokslų daktarė ir keturių vaikų mama Austėja Landsbergienė.

Girmantė Vaitkutė: kuo daugiau vaikų, tuo širdis didesnė ir rankos apkabinimams tarsi pailgėja

Girmantė atvira: vaikų ji nori labai ir net ne svarbiausia jai būtų aplinkybės. Svarbiausi jai - mamos pasakyti žodžiai: „Nesvarbu, ar ištekėjusi, ar ne, svarbu, kad iš meilės". Apie taip laukiamus vaikus, gyvenimo stebuklus ir moteriškas patirtis kalbamės su įstabaus balso savininke, atlikėja Girmante Vaitkute.

20-ą vaiką pagimdžiusi moteris pareiškė, kad tai jau pabaiga (19)

20 vaikų per 30 metų. Tokia įspūdinga vaikų statistika gali pasigirti pati gausiausia Didžiosios Britanijos šeima.

Radvilų palikuonė Janina Radvilė: aš nesu klasikinė močiutė (3)

Mes, suaugusieji, didžiųjų metų švenčių laukiame ne dėl dovanų, o labiausiai turbūt dėl susitikimų, kuriems kitu metu nerandame laiko. Per šventes sodiname vaikus į automobilį ir važiuojame lankyti močiučių, senelių, tetų ir dėdžių, sėdame kartu prie vaišėmis nukrauto stalo ir kalbamės apie tai, kas seniai buvo kalbėta...

Antro vaikelio besilaukianti Indrė Kavaliauskaitė-Morkūnienė: vaikai yra stebuklas (3)

Prie Krizinio nėštumo centro akcijos prisijungusi dabar antro vaikelio besilaukianti Indrė Kavaliauskaitė-Morkūnienė klausia: "Gal galime padaryti gražesnį pasaulį su vaikais?".

Įkvėpta motinystės lietuvė sukūrė knygą, kuri vaikus nukels į XVI amžių (1)

„Elenos istorija: labirintų paieškos“ – tai neeilinis, Lietuvos istorija paremtas pasakojimas apie keturis draugus, iš tiesų galėjęs įvykti XVI amžiuje Vilniuje.

Dr. Arūnas Liubšys apie gimdymą namuose: daug kas nutylima (47)

"Pastaruoju metu vis dažniau moterys kovoja už teisę gimdyti namie. Bet kur kas dažniau medikams tenka prabilti apie tai, kuo baigiasi tokia drąsa", - rašoma naujoje dr. Arūno Liubšio knygoje "Naujagimių gydytojo užrašai".

J. Arlauskaitė-Jazzu: motinystei pasiruošti neįmanoma (5)

Atlikėjos Justės Arlauskaitės-Jazzu dainų tekstai kupini jausmų ir meilės. Ir Justės gyvenime jų netrūksta. Pati atlikėja prisipažįsta, dabar jos gyvenime ramybės ir harmonijos laikas.

Janet Jackson neįmanoma atpažinti: kas lėmė tokius pokyčius

51 metų Janet Jackson nustebino savo gerbėjus pasirodžiusi neatpažįstamai pasikeitusi savo koncertinio turo Luizianoje metu.

Sandra: nedirbau tik dvi savaites iki gimdymo (12)

Kaune gyvenanti stilistė, kirpėja ir prekinio ženklo „Virgo wedding dress" įkūrėja Sandra Paulauskaitė - Sabaliauskienė su vyru Roku pirmagimės Atėnės susilaukė vos prieš kelis mėnesius.

Jokių dovanų vaikams per Kalėdas: kodėl taip pareiškė Mila Kunis? (7)

Gali pasirodyti, kad žinomos ir turtingos šeimos savo vaikams gali nupirkti visko, ko tik šie įsigeidžia. Tačiau Mila Kunis ir Ashtonas Kutcheris taip nemano. Priešingai, šiemet jie švęs Kalėdas be dovanų.